فقط با استفاده از چشم برنامه‌های ویندوز 10 را اجرا کنید
به‌جای دست با چشمان‌تان با ویندوز 10 کار کنید
اگر تا حالا فکر می‌کردید که استفاده از دست برای کار کردن با ویندوز سخت است پس منتظر خبرهای خوش باشید. مایکروسافت قرار است قابلیت ردیابی چشم را به آخرین نسخه به‌روزرسانی ویندوز 10 اضافه کند. با این قابلیت، کافی است به نقطه خاصی از صفحه نگاه کنید تا هر کدام از برنامه‌های موردنظرتان اجرا شود.

1606683296_1_0.gif

فرد مبتلا به بیماری ALS یا نوروماسکولار در استفاده از پی‌سی مشکلات زیادی دارد چون نمی‌تواند از دستان خود استفاده کند. شاید بتوان این کار را با ردگیری چشم‌ها انجام داد. اما چنین چیزی مستلزم در اختیار داشتن یک نزم‌افزار خاص و تخصصی است در حالی‌که تجربه کافی برای آن وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی

مایکروسافت به طور رایگان برنامه ویندوز 10 لینکدین را منتشر کرد

ولی مایکروسافت معتقد است که می‌تواند در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشد. قرار است غول نرم‌افزاری دنیا قابلیت ردیابی چشم را با نام "آی کنترل" (Eye Control) به ویندوز 10 اضافه کند. با تجهیز آخرین سیستم‌عامل مایکروسافت به این ویژگی، کاربران قادر خواهند بود با نگاه کردن کارهای‌شان را انجام دهند. یعنی هر چیزی مانند بازکردن اپ‌ها و برنامه‌ها، تایپ و انجام کارهای عمومی تنها با تمرکز چشم‌ها به نقطه‌های خاصی از صفحه امکان‌پذیر می‌شود.

مایکروسافت برای توسعه آی کنترل با شرکت Tobii همکاری کرده است. جای تعجب ندارید که بدانید ردیاب‌های "توبی" بیشترین سازگاری را با امکان جدید ویندوز 10 خواهند داشت. اگر می‌خواهید هرچه زودتر از این قابلیت استفاده کنید، به‌روزرسانی این سیستم‌عامل به‌عنوان نسخه بتای پیش‌نمایش ویندوز اینسایدر در دسترس قرار دارد. ولی هنوز معلوم نیست که چه زمانی به نسخه‌های اصلی و باثبات ویندوز اضافه می‌شود.

سازندگان پی‌سی همواره در پی گسترش راه‌حل‌هایی هستند که بتوانند پی‌سی را به‌معنای واقعی در دسترس قرار دهند. هر دو شرکت اپل و مایکروسافت دارای ویژگی‌های در دسترس بودن هستند ولی عمدتا روی موارد بصری و شنیداری تمرکز دارند. چنین امکانی درهای جدیدی را به‌روی افرادی که تمایل دارند یک برنامه کنترلی کاملا متفاوت در اختیار داشته باشند باز می‌کند. اگر شنیدید که واسط‌های کاربری ردیابی چشم به سایر پتلفرم‌ها و دستگاه‌های موبایل اضافه شد چندان تعجب نکنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟