Thunderbolt 3 در کنار USB Type-C
رویای اینتل: دنیایی فقط با یک کابل
فناوری جدید اینتل احتمالا به دنیایی منتهی می‌شود که در آن آرزوی کاربران برای استفاده از یک کابل روی تمام دستگاه‌ها محقق می‌شود.

shabake-mag.jpg

اینتل تائید کرده است که برای Thunderbolt 3، نسل بعدی استاندارد ارتباطات داده خود از اتصال USB Type-C استفاده خواهد کرد. اقدامی که هر دو فناوری را به هم نزدیک‌تر می‌کند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که اپل اعلام کرد پررونق‌ترین دستگاه‌اش، یعنی مک‌بوک 12 اینچی از USB Type-C استفاده خواهد کرد. این دستگاه بطور بحث برانگیزی فقط یک پورت دارد.

اینتل می‌گوید که این اتصال جدید سرعتی تا 40 گیگابیت بر ثانیه، یعنی دو برابر سرعت Thunderbolt فعلی و چهار برابر حداکثر سرعت تئوریک USB 3.1 (و DisplayPort 1.2)  خواهد داشت. USB Type-C به کاربر اجازه می‌دهد تا دو نمایشگر 4K را با فرکانس 60 گیگارهتز به راه بیندازد درحالی که تا 100 وات نیرو و 15 وات نیرو برای هر دستگاه تا فاصله 60 متری ارائه می‌کند (با استفاده از کابل نوری که احتمالا در سال 2016 عرضه می‌شود).

Thunderbolt روی USB Type-C همچنین از پروتکل‌های بیشتری از جمله PCIexpress پشتیبانی خواهد کرد و کماکان قادر خواهد بود تا شش دستگاه را به صورت زنجیره‌ای متصل کند. این فناوری راه را برای داک کردن تک- کابله با امکان شارژ کردن، همچنین شبکه سازی بر پایه Thunderbolt و کارت‌های گرافیک خارجی هموار می‌کند.

به احتمال زیاد اواخر امسال و همزمان با عرضه Skylake، معماری نسل جدید اینتل، محصولاتی بر پایه کنترلرAlpine Ridge، در دسترس خواهد بود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟