خودروهای قدیمی فورد به فناوری روز تجهیز می‌شوند
وای‌فای و LTE به خودروهای قدیمی فورد اضافه می‌شوند
اگر دوست دارید تا خودروی شما از آخرین فناوری‌های روز دنیا مانند استارت ریموت از طریق یک اپلیکیشن یا برخورداری از هات‌اسپات وای‌فای داخلی بهره ببرد اما پولی برای خرید یک خودروی جدید پرداخت نکنید؛ راه‌کار جدید فورد مختص شما است.

1606683296_1_0.gif

این راه‌کار به‌نام "اسمارت لینک" (SmartKink) شناخته می‌شود و قرار است فناوری‌های جدید را به دارندگان خودروهای قدیمی‌تر فورد ارائه دهد.

مطلب پیشنهادی

این دستگاه وعده داده تمام مشکلات وای‌فای را رفع کند
با فناوری TrueMesh در اینترنت پرواز کنید

شرکت کرایسلر از سال 2008 میلادی امکاناتی مانند وای‌فای را در قالب UConnect به مشتریان خود ارائه می‌دهد. شرکت GM هم از سال 2014 به بعد در خیلی از محصولاتش از همین امکانات استفاده کرد اما پلتفرم جدید فورد به‌نام "سینک" (Sync) بیشتر روی دستگاه‌هایی که مشتری در اختیار دارد تمرکز می‌کند.

از حالا به بعد؛ دارندگان خودروهای "فورد و لینکلن" که مدل آن‌ها بین سال‌های 2010 تا 2016 میلادی است و فاقد مودم‌های از پیش تعبیه شده داخل اتومبیل هستند می‌توانند ارتباط 4G LTE را اضافه کنند. در واقع؛ این سیستم به پورت OBD-II که در زیر فرمان خودرو قرار دارد، متصل می‌شود.

طبق قراردادی که بین فورد و ورایزون به امضا رسیده؛ این ارتباط به شبکه‌های وایرلس این اپراتور وصل می‌شود. از جمله امکاناتی که اسمارت‌لینک وعده می‌دهد هات‌اسپات وای‌فای؛ استارت و قفل کردن و باز کردن ریموت مبتنی بر اسمارت‌فون؛ نوتیفیکیشن‌های سلامت و امنیت خودرو و دستیار مکانی است.

شرکت‌های طرف سوم مانند سامسونگ؛ آن‌استار و سایرین هم دستگاه‌های دیگری را ارائه می‌دهند ولی تمام آن‌ها همه این ویژگی‌ها را در اختیار نمی‌گذارند.

فعلا خبری در مورد قیمت این سیستم منتشر نشده ولی قرار است از تابستان سال جاری میلادی به متقاضیان ارائه شود.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟