ایستگاه‌های شارژ EVها سریع‌تر می‌شوند
ایستگاه‌های شارژ فوق‌سریع خودروهای الکتریکی
شاید تا چندی پیش کسی تصور نمی‌کرد که استفاده از خودروهای الکتریکی به‌تدریج فراگیر شود اما با توجه به گسترش زیرساخت‌های شارژ مجدد این گونه وسایل نقلیه معضل اصلی این فناوری از بین خواهد رفت و افراد بیشتری به خرید EVها ترغیب می‌شوند.

شرکت "شارژ پوینت" (ChargePoint) به این مسئله توجه خاصی دارد و تا به‌امروز با احداث 31 هزار ایستگاه بیشتر از هر شرکت و سازمان دیگری ایستگاه‌های شارژ مخصوص خودروهای الکتریکی ساخته است. اما آن‌ها به این مقدار قانع نیستند و در نمایشگاه CES 2017 از جدیدترین ابداع خود رونمایی کردند: "شارژ پوینت اکسپرس پلاس" (ChargePoint Express Plus) که در حقیقت روشی جدید در شارژ فوق سریع و ساخته شده برای آینده است.

مطلب پیشنهادی

دوربین 360 درجه‌ای ریکو استریم‌های 24 ساعته ضبط می‌کند

این ایستگاه جدید قادر است در هر پورت حدود 400 کیلووات انرژی را به بیرون پمپاژ کند. ولی اگر نگاهی به‌خودروهای الکتریکی که در دسترس هستند بیاندازیم متوجه می‌شویم که در حال حاضر؛ هیچ خودرویی در بازار نیست که به این اندازه از انرژی نیاز داشته باشد.

اگر بخواهیم ایستگاه جدید "شارژ پوینت" را با نمونه‌های مشابه مقایسه کنیم؛ شاید سریع‌ترین آن تنها خروجی برابر با 50 کیلووات داشته باشد؛ هرچند که بعضی از سوپرشارژرهای تسلا در بالاترین حد خود می‌توانند به عدد 145 کیلووات برسند.

در یک کلام این‌که "شارژ پوینت اکسپرس پلاس" برای پاسخ به نیازهای امروز ابداع نشده؛ بلکه هدف آن آینده است. با چنین روشی؛ می‌توان در کمترین زمان ممکن خودروی جدید Chevy Bolt EV که حداکثر 80 کیلووات ظرفیت دارد را مجددا شارژ کرد.

در کنار این مدل؛ می‌توان به تسلا مدل 3؛ اتوبوس‌هایی که تشنه خوراک هستند؛ کامیون‌ها و سایر وسایل نقلیه آینده اشاره کرد. از نظر تئوری؛ "شارژ پوینت اکسپرس پلاس" می‌تواند در کمتر از 15 دقیقه به‌قدری انرژی وارد EV کند که بتواند چند صد کیلومتر دیگر به قدرت آن اضافه کند.

این ایستگاه‌ها از ماه جولای سال جاری میلادی در دسترس قرار می‌گیرند. علاوه بر این قرار است هم‌زمان با این عرضه یک اپلیکیشن نیز منتشر شود تا رانندگان بتوانند از طریق آن "شارژ پوینت اکسپرس پلاس"ها را در مسیر خود شناسایی کنند.

برای مشاهده دیگر اخبار نمایشگاه CES 2017 می‌توانید اینجا کلیک کنید. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟