در طرح «سقف توهمی خودروسازی فورد»
نمایشگرها جایگزین سقف‌های سان‌روف خودرو می‌شوند
این درست است که «سقف‌های سان‌روف» در اتوموبیل‌ها باعث افزایش میزان نور داخل خودرو و استفاده از مناظر طبیعی می‌شود؛ اما به دلیل تغییر در ساختار و شاکله سقف، از ایمنی و مقاومت آن نیز می‌کاهد. به همین دلیل، شرکت خودروسازی فورد طرحی را مطرح کرده که در آن از سقف سان‌روف خبری نیست و به جای آن، یک نمایشگر بزرگ تعبیه شده که تصاویر یک دوربین از محیط بیرون خودرو را به صورت زنده بر روی آن نمایش می‌دهد.

 

مون‌روف‌ها و سان‌روف‌ها یا همان پنجره‌های سقفی در میان خودروها بسیار متداول هستند و نور طبیعی و هوای تازه را برای مسافران به ارمغان می‌آورند؛ اما سقف توهمی فورد به شبیه‌سازی یک دریچه در سققف خودرو می‌پردازد.

این فناوری شامل یک دوربین است که مناظر بیرونی را ضبط و به طور زنده روی سقف پخش می‌کند. همچنین یک نمایشگر نیز بر روی بخش داخلی سقف قرار می گیرد که تصاویر زنده را از بیرون برای مسافران پخش می‌کند. البته زمانی که نور محیط مطلوب نیست، نمایشگر خاموش می‌شود و از بسته‌شدن مون‌روف تقلید می‌کند. علاوه بر آن، این نمایشگر ممکن است از بخش‌های مختلف برخوردار باشد و به طور مستقل برای هر مسافر به نمایش مناظر بیرون بپردازد.

برچسب: