با سایت Open Signal
مشاهده پوشش 4G/3G اپراتورهای تلفن همراه در شهرهای ایران
امروزه تلفن‌های هوشمند با انواع فناوری‌های مدرن و کاربردی در اختیار کاربران قرار دارند. از سوی دیگر، اپراتورهای مخابراتی هم به دنیال بسترسازی و ارائه خدمات نوین اینترنت موبایل هستند. شاید در نظر دارید تا از بسته‌های اینترنت 4G اپراتورتان استفاده کنید؛ اما از حوزه پوشش امواج آن در شهرتان آگاهی کاملی ندارید. سایت «اپن‌سیگنال» به شما کمک کی‌کند تا از گستردگی پوشش امواج اپراتور تلفن همراهتان مطلع شوید.

شبکه‌های LTE در قالب شبکه‌‌های 4G/3G نسل جدیدی از ارتباط اینترنتی با سرعت و پهنای باند بالا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این موجب شده تا کاربران به سمت استفاده از اینترنت موبایل متمایل شوند. اگر تصمصم گرفته‌اید تا یکی از سرویس‌‌های اینترنت موبایل را خریداری کنید؛ بدون شک باید از میزان پوشش‌دهی امواج آن در محل سکونت خود مطلع شوید.

پوشش سیگنال 4G/3G اپراتورهای تلفن همراه را در شهرهای ایران ببینید

سایت Open Signal می‌تواند راهنمای خوبی برای شناسایی قدرت امواج و آنتن‌دهی اپراتورهای داخلی باشد. فقط کافی است تا وارد سایت اپن سیگنال شوید. سپس از جعبه Location، شهر خود را انتخاب کنید. با انتخاب شهر، اپراتورهای فعال شهر شما (همراه اول، ایرانسل و رایتل) نمایان می‌شوند که می‌‌توانید اپراتور مد نظر یا هم اپراتورها را انتخاب کنید. سپس روی کلید Show Results کلیک کنید تا نقشه شهر شما به همراه میزان پوشش امواج آن اپراتور نمایان شود. رنگ سبز نشان‌دهنده مناطقی با سیگنال‌های قوی و رنگ قرمز نشانگر مناطقی با پوشش سیگنال ضعیف است. با اسکرول‌کردن بر روی نقشه امکان بزرگ‌نمایی و شناسایی بهتر سیگنال نیز وجود دارد. همچنین قابلیت انتخاب شبکه‌های 2G ،3G و 4G‌ در بالای نقشه وجود دارد تا محدوده جستجو هدفمند‌تر باشد.

اما پایین سمت راست نقشه، کادری با عنوان Show Advanced Info تعبیه شده که با کلیک بر روی این کادر، وضعیت پوشش‌دهی، سرعت دانلود، آپلود و زمان تاخیر هر یک از اپراتورهای انتخاب شده بر حسب مگابیت بر ثانیه درج شده است. اگر می‌خواهید اپلیکیشن‌ این سایت را بر روی گوشی خود نصب کنید، لینک دانلود آن برای گوشی‌های اندروید و iOS نیز در اختیار شما قرار دارد.

 

ورود به صفحه نمایش میزان پوشش سیگنال‌ اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل

 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟