ادغام با هدف کسب سهم بیشتر از بازار
HPE شرکت سازنده سرور SGI را ۲۷۵ میلیون دلار خرید
شرکت Hewlett Packard Enterprise که سال گذشته از شرکت HP مجزا شد و به طور اختصاصی روی تولید و عرضه سرور متمرکز شده است، شرکت سازنده سرور SGI را به تملک خود درآورد.

SGI یک شرکت صاحب نام و معروف تولیدکننده سرور، تجهیزات ذخیره‌سازی و نرم‌افزار برای محاسبات سطح بالا است. رقم این قرارداد ۲۷۵ میلیون دلار عنوان شده است. شرکت SGI که با نام Silicon Graphics نیز شناخته می‌شود، در سال ۱۹۸۱ توسط جیم کلارک تاسیس شد که وی بعد از آن به سراغ تاسیس شرکت نت‌اسکیپ رفت. 

شرکت HP در یک بیانیه به مناسبت همین قرارداد می‌گوید: «دو شرکت HPE و SGI بر این باور هستند که با ترکیب شدن در هم و ادغام می‌توانند محصولات مکمل و قدرتمندی تولید کنند که منجر به تقویت بازارشان و وضعیت کسب‌وکارشان شود.» ارزش سهام شرکت SGI در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۵۳۳ میلیون دلار بود ولی ارزش سهام شرکت HPE حدود ۱۲.۷۱ میلیارد دلار است. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز