هزاران نفوذ به کامپیوتر کاربران با گوگل درایو
محل تجمع هزاران تروجان در اینترنت را بشناسید!
به تازگی یکی از شرکت‌های شبکه‌ای در گزارش خود از وجود بیش از 9000 تروجان در فضای ذخیره‌سازی کلاود "گوگل درایو" خبر داده است. در این گزارش آمده که هکرها با استفاده از فایل‌های مخرب به کامپیوترهای کاربران چند کشور آسیایی نفوذ کرده‌اند. در این حمله، تروجان‌ها با روش‌ کوتاه کردن نشانی‌های اینترنتی (با استفاده از سرویس وب‌سایت TinyURL) و فایل‌های به اشتراک‌گذاری شده در گوگل درایو، کامپیوترهای قربانیان را مورد هدف قرار داده‌اند.

1606683296_1_0.gif

هکرها با گنجاندن بدافزار Poison Ivy در داخل تروجان‌ها و با استفاده از سرور‌های میزبان اسکریپت‌های تغییر یافته را به نشانی ایمیل قربانی ارسال کردند. این بدافزار یک فایل فشرده‌سازی شده را در فضای ابری گوگل درایو بارگذاری کرده است. این فایل فشرده نشان پاورپوینت را دارد و باعث می‌شود تا قربانی تصور کند که فایل حاوی اطلاعاتی از اجلاس‌های برگزار شده در کشورهای آسیا مانند میانمار است.

این تروجان در ابتدای سال جاری میلادی توسط شرکت Arbor Networks شناسایی شد؛ اما کارشناسان اعلام کرده‌اند که این تهدید قربانیانی را از چند کشور آسیایی هدف قرار داده است. هنوز اطلاعات دقیقی از کشورهای مورد حمله این بدافزار در دست نیست.

استفاده از گوگل درایو برای میزبانی فایل‌های مخرب یکی از جدیدترین تاکتیک‌ها برای نفوذ است و کارشناسان هشدار داده‌اند که کاربران به ویژه استفاده‌کنندگان از فضای ابری گوگل درایو از بازکردن فایل‌‌های ناشناس و مشکوک پرهیز کنند.
 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟