سامسونگ بازار دیتاسنترها را نشانه رفته است؛
سامسونگ SSD چهار ترابایتی فوق سریعی برای مراکز داده معرفی کرد
چالش نقل مکان به درایوهای SSD موضوعی است که در میان شرکت‌های بزرگ به ویژه دیتاسنترها و وب‌سرورها حل شده و این شرکت‌ها پذیرفته‌اند که برای افزایش سرعت پردازش حجم عظیمی از داده‌ها در هر ثانیه، چاره‌ای جز استفاده از درایوهای جامد پرظرفیت وجود ندارد. در همین راستا، شرکت سامسونگ که پرچم‌دار طراحی و ساخت SSDهای پرسرعت و حجیم برای کامپیوترهای ورک‌استیشن است، به تازگی دیسک جامدی را عرضه کرده که 4 ترابایت ظرفیت و البته 1500 دلار قیمت دارد.

کاهش قیمت‌ در کنار افزایش حجم، دو مولفه‌ای است که انتخاب و خرید درایوهای جامد SSD‌ را توجیه‌پذیر کرده است. با این‌حال و با گذشت شش ماه از سال 2016، درایوهای جامد پرظرفیت و ظرفیت‌های میانه گران هستند و شیب نزولی قیمت هرچند ملایم، نمی‌تواند کاربران خانگی و اداری را برای جایگزینی درایو جامد پرسرعت با هارددیسک مجاب کند. اما چالش نقل مکان به SSDها موضوعی است که در میان شرکت‌های بزرگ به ویژه دیتاسنترها و وب‌سرورها حل شده و این شرکت‌ها پذیرفته‌اند که برای افزایش سرعت پردازش حجم عظیمی از داده‌ها در هر ثانیه، چاره‌ای جز استفاده از درایوهای جامد پرظرفیت وجود ندارد.

در همین راستا، شرکت سامسونگ که پرچم‌دار طراحی و ساخت SSDهای پرسرعت و حجیم برای کامپیوترهای ورک‌استیشن است، به تازگی دیسک جامدی را عرضه کرده که 4 ترابایت ظرفیت دارد. این محصول از خانواده 850 Evo این شرکت است که سرعت خواندن و نوشتن آن به ترتیب به 540 و 520 مگابایت بر ثانیه است. اگرچه در ماه‌های گذشته مدل 2 ترابایتی 850 Evo‌با قیمت حدود 700 دلار در اختیار خریداران قرار گرفته بود؛ اما این مدل 4 ترابایتی به قیمت 1500 دلار در بازارهای ایالات متحده به فروش می‌رسد. شاید این قیمت گزاف در نگاه اول تعجب‌برانگیز باشد؛ اما بدون تردید ظرفیت و سرعت آن می‌تواند صاحبان شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات سرور را قانع کند.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز