حمله‌ای به نشانه اعتراض یا مشکل روانی
یک زن مسلح پس از حمله به مقر یوتیوب خودکشی کرد
16 فروردين 1397
پلیس شهر سن برونو واقع در ایالت کالیفرنیا گزارش کرده است که یک زن مسلح به ساختمان یوتیوب در این ایالت حمله کرده و باعث زخمی شدن سه نفر شده است. این زن که پلیس هویت او را نسیم نجفی اقدم معرفی کرده پس از این اقدام خودکشی کرده است.

در ابتدا گفته می‌شد که این زن 38 به واسطه یکسری مشکلات خانوادگی دست به چنین اقدامی زده است. اما رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که این زن به دلیل این‌که مدیران یوتیوب ویدیوهای او را از کانالش در یوتیوب پاک کرده‌اند دست به چنین اقدام خشونت‌باری زده است. یوتیوب پس از این اقدام تمامی کانال‌های مربوط به خانم اقدم را مسدود کرد. کانال‌هایی که بعضی از ویدیوهای منتشر شده در آن دست کم یک میلیون بازدیدکننده داشته‌اند. او پیش از این اقدام در وب‌سایت شخصی خود و همچنین در پیام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود سیاست‌های یوتیوب را مورد انتقاد قرار داده بود و بر این باور بود که یوتیوب به همه کاربران خود اجازه نمی‌دهد به یکسان در این شبکه فعالیت کرده و دیده شوند. او گفته بود پس از حذف برخی از ویدوهایش از یوتیوب تعداد کاربران و فالورهای او کم شده‌اند.

 در حالی که پلیس اعلام می‌دارد که خانم اقدم به واسطه مشکلات خانوادگی دست به چنین اقدامی زده اما برخی از کاربران در بخش نظرات ویدیوها نوشته بودند که نسبت به سلامت روانی خانم اقدم تردید داشته‌اند. پلیس همچنین فرضیه ارتباط داشتن او با تیم‌های تروریستی را نیز رد می‌کند. در جریان این حادثه که ساعت 1 بعدازظهر به وقت محلی رخ داده و کارمندان در محوطه بیرونی ساختمان مشغول ناهار خوردن بوده‌اند، خانم اقدم به یک زن 32 ساله، یک زن 27 ساله و یک مرد 36 ساله شلیک کرده بود. همه این مصدومان به بیمارستان عمومی Zuckerberg San Francisco منتقل شدند و حال عموم آن‌ها نیز رضایت بخش اعلام شده است.

پلیس در بیانه‌ای گفته است: «ما هنوز در حال تحقیق هستیم. هنوز شواهی که نشان دهد ضارب با انگیزه قبلی این‌کار را انجام داده یا از قبل با قربانیان آشنایی داشته یا شخص خاصی هدف او بوده یا او یکی از کارمندان یوتیوب بوده به دست نیاورده‌ایم.» مدیرعامل یوتیوب سوزان وجیکیچی توییتی منتشر کرده و گفته است: «هیچ واژه‌ای نمی‌تواند توصیف‌کننده این حادثه وحشتناک باشد که چگونه شخصی تصمیم می‌گیرد با یک سلاح گرم به کارمندان یوتیوب حمله کند. ما از نیروهای پلیس و تیم واکنش سریع خودمان که به سرعت در محل حاضر شدند قدردانی می‌کنیم. با همه افرادی که در این حادثه آسیب دیدند ابراز همدردی می‌کنیم. ما همچون گذشته در قالب خانواده‌ای در کنار یکدیگر خواهیم بود.»


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال