آمازون وارد رقابت با یوتیوب خواهد شد
آژیر قرمز برای یوتیوب
سرویس‌های اینترنتی گردش مالی بسیار بالایی دارند؛ به طوری که این روزها همه در پی کسب درآمد از اینترنت هستند.

با وجود این که همه پی کسب درآمد از اینترنت هستند، بخش اعظم این درآمد در انحصار چند شرکت خاص است.ا اگرنگاهی به فهرست ثروتمندترین افراد جهان بیندازید، متوجه ارزش و اهمیت فناوری و اینترنت خواهید شد.

رقابت بین غول‌های فناوری بسیار داغ است. هر روز خبر از شکایت فلان شرکت از دیگری را می‌شنویم و در ادامه ارقام عجیب و غریبی که به عنوان جریمه باید پرداخت شود ما را به این فکر فرو می‌برد: «آیا این همه ضرر و زیان ارزشش را دارد؟!»

بله؛ دارد. آن قدر ارزش دارد که این شرکت‌ها مدام در حال گسترش فعالیت خود در زمینه‌های مختلف هستند. برای مثال، آمازون که در ابتدا یک فروشگاه آنلاین معمولی بود، حالا در زمینه پهپادها، هوش مصنوعی و بلندگوهای هوشمند جزو قوی‌ترین شرکت‌ها به شمار می‌آید.

خبر تازه این است که این شرکت در حال آماده شدن برای رقابت با سرویس ویدیوی گوگل، موسوم به یوتیوب است. این اتفاق می‌تواند سهم یوتیوب از بازار ویدیوهای آنلاین را به خطر بیندازد. بد نیست بدانید که نام سرویس ویدیویی آمازون OpenTube یا AmazonTube خواهد بود.

باید دید آمازون برای شکست یوتیوب چه برنامه‌ای در سر دارد. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال