03 مهر 1396
کسب مقام نخست توسط دانشگاه امیرکبیر در مسابقات ریزپرنده فرانسه
تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات بین‌المللی ریزپرنده فرانسه موفق به کسب مقام اول در بخش چالش مجازی شد.

760 4_0.gif

تیم ریزپرنده دانشگاه صنعتی امیرکبیر (AUTMAV) در مسابقات بین‌المللی ریز پرنده (IMAV2017) فرانسه موفق به کسب مقام اول در بخش چالش مجازی (VIRTUAL CHALLENGE) شد.
این مسابقات از سوی دانشگاه ISAE و با همکاری دانشگاه  ENAC از روز دوشنبه، 18 سپتامبر (27 شهریور) تا پنج‌شنبه 21 سپتامبر (30 شهریور ) در شهر تولوز فرانسه برگزار شد. حدود 25 تیم دانشگاهی از کشورهای ایران، استرالیا، برزیل، چین، آلمان، انگلیس، هند، مکزیک، سنگاپور و چند کشور اروپایی در این مسابقات شرکت کردند. 
هدف از این مسابقات آزمایش کردن راه حل‌های فنی جدید توسط تیم‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها است. 

سرپرستی تیم AUTMAV دانشگاه صنعتی امیرکبیر را دکتر ابوالقاسم نقاش، عضو هیات علمی دانشگاه و سعید مظفری، محمدحسین کاظمی، حجت میرتاج‌الدینی، علی جامعی،‌ شهاب ستونی، علیرضا محمدی‌فرد، ساجد افضلی، محمد صادق  ال اسحاق از دانشجویان دوره کارشناسی هوافضا، احمد رجایی‌زاده از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته هوافضا و حمیدرضا نعمتی از دانشجویان فوق دکترای هوافضا و امیرحسین حاجی شیخی از دانشجویان دوره کارشناسی علوم کامپیوتر اعضای این تیم را تشکیل می‌دهند.
این دوره از مسابقات ریزپرنده فرانسه علاوه بر بخش‌های متداول داخل سالن (indoor) و فضای آزاد (outdoor) دارای بخش‌هایی چون Drone Parade (پرواز هماهنگ ریز پرنده‌ها)، Virtual Challlenge (چالش مجازی)، Record Breaking (شکستن رکورد)، Treasure Hunt Challenge (کشف گنجینه) بوده است.
تیم ریزپرنده دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال 2011 تاکنون هر ساله در این مسابقات شرکت کرده و موفق به کسب مقام‌های متعددی شده است، از این رو از سوی کمیته برگزارکننده این مسابقات در سال جاری چند بورسیه ثبت‌نام به این تیم اعطا شد.
دو روز اول این رویداد به بخش ارائه مقاله در کنفرانس اختصاص داشت که دو مقاله تیم AUTMAV دانشگاه در بخش کنفرانس این رویداد پذیرفته شد. 
مسابقات سال آینده در شهر ملبورن استرالیا  برگزار خواهد شد.

ایسوس

نظر شما چیست؟