در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۷ رونمایی شد
05 خرداد 1396
محقق ایرانی اسپری تسریع کننده انعقاد خون ساخت
یک محقق ایرانی موفق به تولید نمونه آزمایشگاهی اسپری و تسریع کننده انعقاد خون شده است. این محصول در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۷ رونمایی شد.

سالار حقیری، مجری طرح «اسپری و تسریع کننده انعقاد خون» به خبرنگاران گفت: «در این طرح پروتئین و فاکتورهای مورد استفاده به صورت گرد درآمده که همین امر باعث ماندگاری طولانی مدت ۶ تا ۱۲ ماه شده است.» وی افزود: «از آنجایی که این مواد در حالت محلول فعال هستند پس از فعال شدن ماندگاری این مواد حداکثر تا ۴۸ ساعت می‌شود.»

حقیری خاطر نشان کرد: «در این اسپری مکانیزمی تعبیه شده که مواد روی محل زخم که تنها منافذ ریزی داشته نفوذ می کند. این منافذ با نوعی ویتامین و مواد ترمیمی و عصاره گیاهی پوشیده شده اند که در روند انعقاد و بهبودی زخم نقش بسزایی دارند.»

این محقق با بیان اینکه خاطر نشان کرد: «وجود مواد ترمیمی و نوعی ویتامین و عصاره گیاهی در پانسمان پنبه‌ای موجب تامین و بهبودی هر چه سریع‌تر زخم می‌شود.» به گفته حقیری، موارد استفاده از این طرح بیماران هموفیلی، دیابتی و افراد سالم در هنگام برداشتن جراحات عمیق سطحی هستند؛ همچنین سربازان به هنگام برداشتن جراحت در زمان انجام عملیات جنگی کاربرد دارد.

حقیری با اشاره به موارد کاربرد این اسپری‌ها افزود: «بیمارستان‌ها، مراکز صحرایی نظامی، هلال احمر می‌توانند از این اسپری‌ها به راحتی استفاده کنند.»

ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری؛ اینوتکس ۲۰۱۷ از دوم تا پنجم خرداد ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر است. 

 

ایسوس

نظر شما چیست؟