تمام دیجیتال برای بهبود وضعیت بیمار
24 فروردين 1396
ایرانی‌ها دستگاه هوشمند و تمام دیجیتالی کاشت مو را هم ساختند
محققان کشور موفق به طراحی و ساخت دستگاه هوشمند تمام دیجیتال کاشت مو در راستای بهبود شرایط بیمار شدند.

سیستم هوشمند کاشت موی تمام دیجیتال یک وسیله کامل جهت استفاده در اتاق عمل‌های کاشت مو است که علاوه بر اینکه به عنوان یک دستیار تمام عیار پزشک در حین کاشت به شمار می آید، یک سیستم مکانیزه برای مدیریت کاشت است.

این سیستم امکانات رفاهی آرامش بخشی را نیز حین عمل برای بیمار فراهم می کند. دستگاه هوشمند تمام دیجیتال کاشت مو از دو قسمت «یونیت اصلی» و « تخت بیمار» تشکیل شده است.

یونیت اصلی شامل پردازنده با هسته  ARM  و ال سی دی ۷ اینچ لمسی با قلم قابل استریل برای در اختیار گذاشتن منوهای مختلف جهت کنترل و تنظیمات مورد نظر تمامی قسمت‌های یونیت و تخت تایمرهای مختلف، حافظه برای ذخیره اطلاعات کل دوره عمل و... را نیز در اختیار پزشک قرار می‌دهد.

سیستم نگهدارنده گرفت‌های برداشته شده ( قابلیت نگهداری مدت زمان طولانی با همان طراوت و تازگی اولیه)، راه‌انداز هندپیس‌های برداشت گرافت قابل استریل، پرینتر برای گزارش‌گیری و ثبت در پرونده بیمار، اشعه یو وی UV  برای استریل کردن سطح کار و آماده کردن برای عمل بعد  از اجزای این سیستم هوشمند محسوب می‌شوند.

 تخت بیمار علاوه بر اینکه دارای ارگونومی مناسب و سیستم ریلکسیشن برای بیمار است، می‌تواند تمامی پوزیشن‌های مورد نظر برای پزشک در طول عمل را در حافظه خود ذخیره کند. همچنین تخت بیمار بدون نیاز به فشردن  کلیدی از طریق ال سی دی قابل کنترل است. برای اینکه عمل قابل اطمینان‌تر باشد، در عین حالی که تمامی قسمت‌ها هماهنگ با هم کار می کنند، اگر یک قسمت از کار بیفتد در مابقی قسمت‌ها مشکلی ایجاد نمی‌شود.

دستگاه هوشمند تمام دیجیتال کاشت مو توسط احسان جعفری و زهرا کلانتری اختراع شده و به ثبت رسیده است.

ایسوس

نظر شما چیست؟