به‌روزرسانی ناوگان تاکسی‌رانی برای کاهش آلودگی
تویوتا و رنو تاکسی‌های جدید شهرهای آلوده ایران + عکس
اگر در خیابان یک تاکسی تویوتا یا رنو پیش پای شما توقف کرد؛ تعجب نکنید و سوار شوید. به‌زودی دو نوع خودرو به ناوگان تاکسی‌رانی کشور اضافه می‌شوند؛ یک مدل تویوتا و یک مدل رنو!

1606683296_1_0.gif

چند سالی است که بحث به‌روزرسانی ناوگان تاکسیرانی کشور مطرح شده است و امروز شاهد هستیم که برخی خودروهای وارداتی با آلایندگی به مراتب کمتر از خودروهای تولید داخل وارد این ناوگان حمل و نقل عمومی شده‌اند. تویوتا کمری و کمری هیبرید، کرولا، راو۴، هایس، رنو سفران، فلوئنس، هیوندای اکسنت و غیره جز خودروهای به نسبت لوکسی حساب می شوند که این روزها خدمات خود را بیشتر در قالب تاکسی های دربستی به مسافران ارائه می دهند.

حال بعد از ورود این خودروها در نقش تاکسی به جاده‌های کشور، نوبت به دو خودروی دیگر از خانواده‌های تویوتا و رنو رسیده است. تویوتا پریوس نسل جدید به عنوان یک خودرو هیبریدی با مصرف سوخت حدود ۳٫۶ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، می‌تواند با عرضه تیراژ بالا در ناوگان تاکسیرانی، نقش موثری در به‌روزرسانی این بخش از حمل و نقل عمومی داشته باشد و کمکی به وضعیت آلودگی هوای کلان‌شهرها بکند.

خودرو بعدی رنو سیمبل است که در نسخه اتوماتیک به مسافران خدمات ارائه می‌کند و به عنوان یک خودرو بنزینی به نسبت کم مصرف با استهلاک کم، در ناوگان تاکسیرانی به خدمت گرفته می‌شود. هنوز زمان دقیقی از حضور این خودروها در ناوگان تاکسیرانی اعلام نشده است.

ایسوس

نظر شما چیست؟