148 شکایت در شش ماه اول سال
میزان ضریب امنیت آنتن‌‌های اپراتورهای تلفن همراه اعلام شد+آمار
میزان تشعشعات آنتن‌های نصب شده توسط اپراتورهای مخابراتی کشور همواره مد نظر متولیان نظام سلامت کشور بوده است. در همین راستا، بنابر اندازه‌گیری‌های انجام شده و اعلام نظر سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان متولی ایمنی تشعشعی در کشور، موردی مبنی بر غیراستاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها استاندارد و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات، از 148 مورد شکایت دریافتی در سامانه جامع شکایات 195 در حوزه تشعشعات شبکه‌های تلفن همراه، وایمکس و موارد مرتبط با دکل و سازه در شش‌ماه نخست سال‌جاری، هیچ موردی برای نگرانی گزارش نشد و حتی نتایج پنج موردی که در عین پایین‌تر بودن از میزان آستانه استاندارد قابل قبول در کشور نسبت به نتایج اندازه‌گیری دیگر سایت‌ها بالاتر بود، با تذکر به اپراتورها نسبت به بهینه‌کردن شرایط دکل اقدام شد.
بنابر این گزارش، براساس شکایت‌های ثبت شده، شکایت از آنتن‌های ایرانسل 42 مورد معادل 28 درصد، شرکت مخابرات ایران 60 مورد معادل 41 درصد و شرکت رایتل 21 مورد معادل 14 درصد، شرکت ارتباطات مبین نت 8 مورد معادل 5 درصد و شکایت‌های مربوط به شرکت‌های متفرقه 17 مورد معادل 12 درصد بوده است. از نظر پراکندگی نیز بیش‌ترین شکایات متعلق به حوزه منطقه شمال و کمترین مربوط به منطقه غرب بوده است.

بنا بر این گزارش، اندازه‌گیری تشعشعات تا فرکانس 18 گیگاهرتز به صورت دوره‌ای و ماهانه در 10 نقطه از 8 کلان شهر کشور انجام و نتایج به مراجع ذیربط از جمله استانداری‌ها ارسال خواهد شد. شایان ذکر است، به منظور نظارت هر چه بهتر بر تشعشعات آنتن‌ها و فرهنگ‌سازی در این خصوص، مواردی نظیر خرید، نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی فنی شبکه اندازه‌گیری میدان امواج الکترومغناطیسی در 70 نقطه از شهر تهران و شناسنامه دار کردن دکل‌ها نیز در حال اجرا است.

 

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال