TOPHPC 2017 تنها رویداد مشترک بین اروپا و آسیا
ایران میزبان کنگره تخصصی و بین‌المللی HPC شد
تاکنون بیست‌و یک دوره از کنگره بین‌الملی TopHPC2017 برگزار شده که اهدافی چون فراهم آوردن فرصتی برای خبرگان بخش‌های دولتی و صنعت و دانشگاهیان برای بحث و تبادل نظر درخصوص شکل‌دهی آینده HPC (محاسبات با کارایی بالا High Performance Computing) و داده‌های عظیم را دنبال می‌کند. اما قرار است تا دور بیست‌و‌دوم این رویداد به میزبانی ایران و حمایت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شود.

در این راستا، جلسه کمیته راهبردی کنگره TOPHPC 2017 با حضور پروفسور گرندینتی، دبیرکل کنگره از دانشگاه کالابریای ایتالیا، محمد خوانساری، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و کامبیز بدیع و دکتر معین به عنوان اعضای کمیته راهبردی از مرکز تحقیقات مخابرات ایران و اساتید برجسته دانشگاه‌های مطرح کشور برگزار شد.

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ‌های برتر الکامپ 2016 به نمایشگاه سبیت آلمان می‌روند

این جلسه با هدف نهایی‌سازی محورهای کنگره و عناوین تحت پوشش، وضعیت حضور سخنرانان کلیدی دعوت شده، هزینه شرکت در کنگره، نحوه دریافت و چاپ مقالات، نحوه تبلیغات کنگره در رسانه‌های خارجی و داخلی و اقدامات کمیته اجرایی در ایران برگزار شد.
قرار است تا این کنگره به عنوان تنها رویداد مشترک بین اروپا و آسیا که به صورت تخصصی بر موضوعات رایانش با کارایی بالا (HPC) و داده‌های عظیم متمرکز است، ۲۴ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۷ (۶-۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶) در ایران برگزار شود.

ایسوس

نظر شما چیست؟