در آینده‌ای نزدیک یک ثانیه‌ای می‌شود
زمان پخش پیام «ترابرد شماره تلفن همراه» به 3 ثانیه تقلیل یافت
طرح ترابرد‌پذیری تلفن‌های همراه مدتی است که میان سه اپراتور همراه داخلی آغاز شده و شماری از مشترکان با حفظ شماره، به اپراتور دیگری ترابرد شده‌اند. اما بررسی سامانه 195 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که پاسخگوی شکایات مردمی است، نشان می‌دهد که مشترکان از طولانی بودن پیام پخش شده در تماس با مشترکان ترابرد شده، ناراضی هستند.

در همین راستا، فلاح جوشقانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از کوتاه‌شدن پیام مربوط به اطلاع‌رسانی ترابرد شماره مشترکان تلفن همراه خبر داد. وی با اعلام این خبر گفت: «بر همین اساس رگولاتوری، اپراتورهای تلفن همراه را ملزم کرد تا پیام مربوط به ترابرد شماره را کوتاه‌تر کنند؛ به طوری که در حال حاضر اطلاع‌رسانی ترابرد شماره مشترکان از طریق پخش بوق و پیام "تماس شما بین اپراتوری است" در مدت ۳ ثانیه انجام می‌شود.»

مطلب پیشنهادی

درخواست «یوتل‌ست» برای حضور در مناقصه ساخت ماهواره ایرانی

همچنین براساس تصمیم کمیته راهبری ترابرد، پس از اطلاع‌رسانی کامل به تمامی مشترکان و درصورت تایید رگولاتوری، در آینده نزدیک پیام صوتی ترابرد نیز حذف شده و برای اطلاع از ترابرد شماره مشترکان، فقط صدای بوق که کمتر از یک ثانیه است، پخش خواهد شد.

ایسوس

نظر شما چیست؟