وای‌فای عمومی شرکت مخابرات به فرودگاه‌ها رسید
در روزهای اخیر، سرویس وای‌فای از سوی اپراتور اول در نقاطی مانند فرودگاه‌های تهران و نمایشگاه بین‌المللی تهران ارائه شده است. اما شرکت مخابرات هم اعلام کرده که علاوه بر نمایشگاه بین‌المللی تهران، سرویس‌های وای‌فای عمومی خود را در فرودگاه‌ها نیز دایر کرده است.

shabake-mag.jpg

داوود زارعیان، سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اعلام این خبر گفت: «از حدود یک سال‌ونیم پیش دو شرکت مخابرات ایران و همراه اول برنامه‌ریزی‌هایی را جهت ارائه‌ سرویس وای‌فای شهری به‌عمل آورده بودند که در نتیجه این برنامه‌ریزی‌ها، در فاز اول این سرویس در مکان‌های پرتردد راه‌اندازی خواهد شد.»
وی در عین حال اظهار کرد: «نوع ارائه خدمات در قالب این سرویس بدین شکل است که مشترکان همراه اول به محض ورود به این اماکن بر روی تلفن همراه خود این پیام را می‌بینند که امکان اتصال به شبکه وای‌فای شهری وجود دارد. بدین ترتیب مشترک می‌تواند جای بسته اینترنت خود از این سرویس استفاده کند.» به گزارش ایسنا، در گام اول اجرای این طرح، امکان استفاده از این سرویس تنها برای مشترکان بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم است.

مطلب پیشنهادی

راهنمای استفاده از وای‌فای همراه اول
فقط کافی است همراه اولی باشید!

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اشاره به این‌که در برخی مناطق به صورت دوره‌ای ممکن است تعداد مشترکان تلفن همراه و استفاده‌کنندگان از اینترنت افزایش یابد، ادامه داد: «به‌عنوان مثال در برخی نقاط مانند استادیوم‌ها، فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها و یا اماکن مذهبی این وضعیت وجود دارد و ممکن است در شرایط خاص به یکباره تعداد افرادی که در این نقاط وجود دارند افزایش قابل توجهی داشته باشد که در چنین شرایطی ارائه‌ی سرویس وای‌فای شهری می‌تواند نقش موثری در دسترسی مردم به خدمات بهتر ایفا کند. در حال حاضر، حداقل سرعت این اینترنت برابر با سرعت نسل سه تلفن همراه است. در گام بعدی امکان ارائه‌ این سرویس در استان‌های قم، اصفهان، خراسان و تبریز ایجاد خواهد شد و در نهایت شرایط برای توسعه این سرویس در کل کشور فراهم است.»

ایسوس

نظر شما چیست؟