اولین گام برای تبدیل ایران به هاب بین‌المللی منطقه
ارتباطات زیرساخت با اپراتور ایتالیایی قرارداد امضا کرد
قرارداد راه‌اندازی مرکز تبادل اطلاعات (POP) روز گذشته در حاشیه اجلاس بین المللی «ایران‌ کانکت ۲۰۱۶» میان محمدجواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و الساندرو تالوتا، مدیر شرکت «تله‌کام‌ ایتالیا اسپارکل» به امضاء رسید. با امضای این قرارداد همکاری، مقرر شد شرکت ایتال تله‌کام، مرکز تبادل اطلاعات را برای استفاده توزیع‌کنندگان و سرویس‌دهندگان محتوا (CDN) در منطقه خاورمیانه در تهران راه‌اندازی کند. این چهارمین مرکز تبادل اطلاعات خاورمیانه پس از مراکز (POP) امارات، عمان و استانبول خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: «راه‌اندازی (POP) بین‌المللی در تهران، ایران را به عنوان مرکز بین‌المللی سرویس دهی منطقه‌ای معرفی می‌کند و به جای آنکه مسیر ترانزیت ارتباطی کشورهای منطقه به اروپا برود؛ مستقیم در تهران مدیریت می‌شود و این موضوع افزایش کیفیت و کاهش قیمت سرویس اینترنت را برای خدمات‌دهندگان اینترنت بین‌الملل به‌همراه خواهد داشت. راه‌اندازی مرکز تبادل اطلاعات در ایران اولین گام به سمت برنامه ایران برای ایجاد هاب بین‌المللی منطقه خواهد بود. هم اکنون ۱۰۰ ترابیت ظرفیت از کانال سوئز مدیریت می شود که معادل ۱۰ درصد این فضا می تواند از مسیر ترانزیت ایران- اروپا مدیریت شود.»

ارتباطات زیرساخت با اپراتور ایتال تله‌کام اسپارکل قرارداد امضا کرد

در این مراسم، «الساندرو تالوتا» با اشاره به اینکه شرکت تله‌کام ایتالیا اسپارکل در بیش از صد نقطه در دنیا مرکز تبادل اطلاعات راه‌اندازی کرده است، خاطرنشان کرد: «چهارمین حضور این شرکت در منطقه خاورمیانه و آسیا در ایران است و امید می‌رود با این همکاری حجم ترافیک ارتباطی و کیفیت سرویس‌دهی افزایش یابد. شبکه ملی اطلاعات می‌تواند یکی از برنامه‌های دولت‌ها برای توسعه باند پهن باشد و برای مردم منافع بسیاری به همراه خواهد داشت؛ اما مهم این است که در راه‌اندازی این شبکه و ارائه خدمات آن، دولت‌ها سیاست باز "ایجاد رقابت آزاد همراه با مقررات" را در پیش گیرند تا در نهایت، ارائه خدمات مناسب و صرفه اقتصادی برای کاربران به همراه داشته باشد.

 

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال