دستاوردی بزرگ برای اینترنت موبایل پهن‌باند کشور
سال آینده سرعت اینترنت موبایل ایران دو برابر می‌شود!
پس از 11 سال پیگیری و با تلاش‌های زیاد صورت گرفته در چند سال اخیر، فاز اول شبکه ملی اطلاعات زیر بار ترافیک شبکه داخلی رفت تا فازهای دوم و سوم آن هم تا سال دیگر مورد بهره‌برداری قرار گیرد. افزایش سرعت و کیفیت، کاهش قیمت پهنای باند اینترنت و تامین ارتباطی ایمن و پایدار سه شاخصه اصلی شبکه ملی اطلاعات است.

شبکه ملی اطلاعات، شبکه‌ای مبتنی بر پروتکل اینترنت (IP) به‌همراه سوئیچ‌ها، مسیریاب‌ها و مراکز داده‌ای است؛ به‌صورتی که درخواست‌های دسترسی داخلی و اخذ اطلاعاتی که در مراکز داده داخلی نگهداری می‌شوند به‌هیچ‌وجه از طریق خارج کشور مسیریابی نشود. متوسط سرعت دسترسی به پهن باند ثابت (اینترنت پرسرعت ثابت) که هم اکنون ۳ مگابیت بر ثانیه است، در بهمن سال ۹۵ به ۴ مگابیت و در اردیبهشت ماه سال ۹۶ به ۵ مگابیت برثانیه می‌رسد.

مطلب پیشنهادی

حمله سایبری با قدرت ۳۰ گیگابیت بر علیه سرورهای ایرانی دفع شد!
جدیدترین اطلاعات از حمله سایبری دو‌هفته پیش به شبکه ارتباطی ایران

در همین حال متوسط سرعت دسترسی به پهن باند سیار (اینترنت پرسرعت موبایل) از ۲ مگابیت کنونی به ۳ مگابیت در بهمن ماه امسال و ۴ مگابیت بر ثانیه در اردیبهشت سال ۹۶ خواهد رسید. افزایش سرانه ترافیک اینترنت به بیش از 2.5 برابر، کاهش 55 درصدی هزینه ترافیک داخلی اینترنت، ماهش هزینه اینترنت پرسرعت، افزایش ضریب نفوذ اینترنت موبایل پهن‌باند به بیش از 40 درصد، تامین امنیت وب‌سایت‌های ایرانی، سرورها، شبکه‌های درون سازمانی و شبکه‌های اجتماعی بومی و سازگاری با اولین مرکز داده ابری از دیگر مزایای شبکه ملی اطلاعات است.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال