افتتاح CDN به مناسبت هفته دولت توسط مخابرات
ایران صاحب شبکه تحویل محتوای اینترنت می‌شود!
شرکت مخابرات ایران از بهره‌برداری از شبکه CDN (شبکه تحویل محتوا) برای کاهش بار ترافیک شبکه ملی اطلاعات، بهبود کیفیت تحویل محتوا و خدمت به مشتریان خبر داد. با اجرای طرح CDN، کاربرانی که از سرویس اینترنتی شرکت مخابرات ایران استفاده می­‌کنند، می‌توانند محتوای بارگذاری شده را از داخل شبکه همان استان یا حتی همان مرکز مخابراتی دریافت کنند. این طرح همزمان با هفته دولت کار خود را آغاز خواهد کرد.

1606683296_1_0.gif

شبکه تحویل محتوا که به اختصار CDN نیز خوانده می‌شود؛ شبکه‌ای از سرورهایی است که در نقاط مختلف جغرافیایی توزیع و مستقر شده‌اند و با استفاده آن، کاربران می­‌توانند به فایلها و محتوای مورد نیاز از جمله فایل‌های ویدئویی، بازی، فیلم، انواع فایل‌های قابل دانلود،  VOD ،Online APP ،Online Game ،APP Update از طریق نزدیک‌ترین سرور فیزیکی دسترسی پیدا کنند.

مطلب پیشنهادی

دو پروژه‌ای که امنیت شبکه ملی اطلاعات را تضمین می‌کنند!

به گزارش مهر، این سرویس می‌تواند در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا بسیار تأثیرگذار باشد. همچنین پروژه CDN می‌تواند با ایجاد یک ارتباط مطمئن و پایدار برای کاربر نهایی علاوه بر افزایش کیفیت سرویس و خدمات قابل ارائه به مشتری، موجب صرفه‌جویی چشمگیری در استفاده از منابع ملی با بهینه‌سازی و مدیریت پیشرفته ترافیک در شبکه انتقال کشور شود.

ایسوس

نظر شما چیست؟