تعیین ضرب‌الاجل دولت به سازندگان خارجی موبایل برای گشایش نمایندگی رسمی
برندهای خارجی موبایل فقط شش ماه فرصت دارند!
ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه موبایل و لوازم صوتی‌وتصویری در جلسه‌ای با حضور ارگان‌های دولتی و اصناف از پیگیری مجدد ماده چهارم قانون تاسیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان خبر داد و گفت: "طبق این ماده قانونی، تمامی برندهای خارجی موجود در ایران باید دارای نمایندگی فروش رسمی و خدمات پس از فروش باشند. بنابراین به واردکنندگان محصولات این برندها فرصت 6 ماهه داده شده تا نسبت به اخذ نمایندگی رسمی اقدام کنند."

رئیس اتحادیه موبایل و لوازم صوتی و تصویری با تاکید براینکه این قانون شامل تمامی کالاها می‌شود افزود: "در زمان تحریم به دلیل محدودیت، این قانون جدی گرفته نمی‌شد؛ اما اکنون که محدودیت‌ها رفع شده مانعی برای ایجاد نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش کالاهای خارجی در ایران نیست.

فرصت 6 ماهه به برندهای خارجی برای گشایش نمایندگی رسمی در ایران

اخیرا در جلسه‌ای با حضور ارگان‌های دولتی و اصناف مصوب شد که در راستای ساماندهی تمامی کالاهای خارجی موجود در بازار فرصت شش ماهه‌ای به واردکنندگان برای اخذ نمایندگی داده شود که این فرصت در صورت لزوم قابل تمدید خواهد بود." به گزارش فارس، نابب رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: "مبارزه اساسی با کالای قاچاق باید از نقطه‌ای آغاز شود و موفقیت در این راه مستلزم تعامل دولت و اصناف است. به این ترتیب واردکنندگانی که اکنون مجوز واردات و نمایندگی از شرکت خارجی دارند باید اقدامات لازم برای اخذ نمایندگی رسمی را طی کنند."

 

برچسب: 

مطالب پربازدید روز