آیا ساعت کار بیمارستان‌ها و بانک‌ها هم تغییر می‌کند؟
19/08/1401 - 11:20
ساعت کاری ادارات در سراسر کشور تغییر خواهد کرد- پاییز 1401
طبق لایحه‌ای که در حال تنظیم است بزودی در پاییز 1401 ساعت کاری ادارات تهران و 11 استان دیگر تغییر خواهد کرد.

ساعت کاری ادارات در سراسر کشور تغییر می کند

میثم لطیفی، رییس سازمان امور اداری و استخدامی:

  • طبق لایحه‌ای که در حال تنظیم است، ساعت کاری در سراسر کشور از ساعت 8 تا 16:30 می‌شود.

علت تغییر ‏ساعت کاری ادارات در سراسر کشور

میثم لطیفی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 

  • قرار بر این شد برای مشاغلی که امکانش وجود دارد ساعت کاری در سراسر کشور از ساعت 8 تا 16:30 خواهد بود و پنجشنبه و جمعه برای کارکنان تعطیل خواهد بود. با این تصمیم بهره‌وری اقتصادی افزایش پیدا خواهد یافت.
  • همینطور با توجه به اینکه مدارس در روز پنجشنبه تعطیل است و در شهرستانها گاهی والدین شاغل بودند و فرزندان در خانه تنها می‌ماندند و دغدغه حمایت از خانواده و تحکیم آن پیش آمده بود و نیز اینکه امکان سفر برای خانواده‌ها به دلیل اینکه عملاً یک روز تعطیلی داشتند کم می‌شد، با این مصوبه که ان‌شاءالله در مجلس تصویب می‌شود، دو روز پایانی هفته برای همه کارکنان تعطیل خواهد بود.

لطیفی تاکید کرد:

  • با این تصمیم هم خانواده تحکیم می‌شود، هم بهره‌وری اقتصادی افزایش می‌یابد و هم تعامل بین مرکز و استان و شهرستانها بیشتر می‌شود.

ساعت کار بیمارستان‌ها و بانک‌ها هم تغییر می‌کند؟

  • مجموعه‌هایی که خدمات مستمر باید بدهند مثل بیمارستان‌ها یا در حوزه‌های پشتیبانی مثل اماکن بهزیستی، بانک‌ها، اماکن ورزشی و واحدهای نظامی که هر روز هفته یا شش روز هفته خدمات می‌دهند که برای این‌ها قانون مثل سابق است، اما برای بخش خدماتی که نیازی به حضور مستمر در طول هفته ندارد را برای پنج روز هفته در لایحه پیش‌بینی کرده‌ایم که امیدواریم بعد از تصویب در مجلس اجرایی شود.

ایسوس

نظر شما چیست؟