08/10/1400 - 20:13
نتايج وام ضروری بازنشستگان كشوری- دی 1400
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از مشخص شدن نتایج ثبت نام اینترنتی مرحله نخست وام ضروری 12 میلیون تومانی این صندوق که در آبان ماه امسال انجام شد، خبر داد. در ادامه مطلب به راهنمای مشاهده نتايج وام ضروری بازنشستگان كشوری اشاره شده است.

وام ضروری بازنشستگان كشوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد با اشاره به مشخص شدن نتایج ثبت نام مرحله نخست وام ضروری 12 میلیون تومانی این صندوق گفت: 

 • نتایج مرحله نخست ثبت نام وام ضروری که 30 آبان ماه مهلت ثبت نام اینترنتی آن به اتمام رسیده بود، مشخص شده و بیش از 148 هزار و 500 نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.

نتايج وام ضروری بازنشستگان كشوری

مرتضایی فرد با بیان اینکه «نتایج و اسامی واجدان شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی قابل مشاهده است» گفت:

 • اسامی واجدین شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اعلام شده و افراد می توانند با شماره دفترکل بازنشستگی، کد ملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می کنند، نتایج اعلامی را مشاهده کنند.

او یادآور شد: در مرحله نخست تعداد 148 هزا رو 500 نفر از واجدین شرایط اعلام می شود و زمان ثبت نام اینترنتی مرحله دوم برای مابقی تسهیلات تا سقف 300 هزار فقره نیز بزودی اعلام خواهد شد.

وی به متقاضیانی که از لیست دریافت کنندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده اند، اشاره کرد و افزود:

 • ورثه پسر که در سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند، وظیفه بگیران تک ورثه ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد، بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آن ها گذشته باشد و رکوردهایی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده باشد، عواملی هستند که سبب شده تا چنین افرادی در ابتدا از لیست واجدان شرایط حذف شوند.
 • پس از حذف این گروه ها، تمامی متقاضیان باقی مانده بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت بندی شدند و در نهایت برای مرحله نخست، تعداد 148 هزار و 500 نفر واجد شرایط دریافت وام در مرحله نخست شدند.
 •  تسهیلات مرحله نخست، از اواخر دی ماه 1400 به صورت ماهانه و براساس نوبت های مشخص شده به حساب واجدان شرایط واریز می شود. این مرحله از وام 12 میلیون تومانی در قالب ۷نوبت دسته بندی شده اند که در هر نوبت برای بیش از 21 هزار نفر از واجدان شرایط مبلغ وام پرداخت می شود.
 • گفتنی است، اسامی 148 هزار و 500 نفر از واجدان شرایط مرحله نخست، جهت اطلاع رسانی و شفافیت بیشتر در اختیار مدیران استانی صندوق قرار گرفته است و به صورت فایل نیز با حذف نام و نام خانوادگی و اعلام چهار رقم آخر کد ملی، ذکر عنوان دستگاه و جنسیت، تا چند روز آینده روی درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir قرار خواهد گرفت.

شرایط دریافت وام

میزان وام ضروری در این دوره 12 میلیون تومان و به تعداد  148 هزار و 500 نفر تعیین شده است.

 • وام تنها به متقاضیانی پرداخت می‌شود که از طریق حساب بانک صادرات حقوق بازنشستگی یا مستمری دریافت می‌کنند.
 • وام با نرخ سود 4 درصد ارائه می‌شود و اقساط بازپرداخت آن 36 ماهه است.

بدیهی است مدارک متقاضیان بعد از ثبت نام بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام‌های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) مورد بررسی قرار می‌گیرد، واجدین شرایط به صورت سراسری اولویت بندی شده و در نهایت بر اساس اولویت، مبلغ وام به شماره حساب متقاضی در بانک صادرات ایران واریز می‌شود.

افراد زیر از لیست متقاضیان دریافت وام ضروری حذف شده‌اند:

 • وارث ذکوری که تا سه سال آینده از فهرست وظیفه‌بگیران خارج می‌شود.
 • بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنها صادر نشده باشد.
 • وظیفه بگیران تک ورثه‌ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد.
 • افرادی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده باشد.
 • بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته باشد.

زمان پرداخت وام ضروری بازنشستگان كشوری

 • تسهیلات مرحله نخست، از اواخر دی ماه 1400 به صورت ماهانه و براساس نوبت‌های مشخص شده به حساب واجدان شرایط واریز می‌شود.
 • این مرحله از وام 12 میلیون تومانی در قالب 7 نوبت دسته بندی شده‌اند که در هر نوبت برای بیش از 21 هزار نفر از واجدان شرایط مبلغ وام پرداخت می‌شود.

زمان ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان كشوری

ایسوس

نظر شما چیست؟