شناور شدن ساعت کار ادارات در دهه اول مهر 98
ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، مدارس و دانشگاه در سال 98
15 ارديبهشت 1398
در این مطلب آخرین اخبار درباره تغییر ساعت کاری، کاهش ساعت کاری، ساعات فعالیت و یا شروع به کار مدارس، دانشگاه‌ها، بانک‌ها، ادارات دولتی و بخش خصوصی در سال 98 را می‌خوانید. برای اطلاع دقیق‌تر از جزئیات این اخبار ادامه مطلب را مطالعه کنید.

بروزرسانی 05 اسفند 98

 تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها استان‌ها به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

 تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

مدارس و دانشگاه‌های استان‌های کردستان، زنجان، گیلان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی، همدان، هرمزگان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر؛ تا پایان هفته تعطیل است.

 تعطیلی مدارس به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

مدارس یزد، کرمانشاه، ایلام،اردبیل، لرستان، قم، کرمان، گلستان، سمنان و خراسان‌شمالی تا پایان هفته تعطیل است.

 تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

دانشگاه‌های استان‌های تهران، قم، البرز، قزوین، خراسان رضوی و شمالی، همدان، اصفهان، مازندران و مرکزی تا پایان هفته تعطیل است.


بروزرسانی 03 اسفند 98

 تعطیلی مدارس استان‌ها به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

 تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های گیلان:

 •  تمام مدارس و دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های غیردولتی، پیش دبستانی و مهدکودک‌ها از ۴ تا ۷ اسفند ۹۸

 تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های اراک: 

 تمام مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های علمی آزاد تا پایان هفته اول اسفند 98

 تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های قم؛

 •  تمام مدارس و دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های غیردولتی، پیش دبستانی و مهدکودک‌ها  ۴ و ۵ اسفند 

 تعطیلی مدارس گلستان: 

 •  تمامی مدارس در تمامی مقاطع ۴ و ۵ اسفند 

 تعطیلی مدارس قزوین

تمامی مدارس استان ۴ و۵ اسفند

 تعطیلی مدارس زنجان

تمام مدارس استان مناطق ونواحی ۱۴ گانه ۴ اسفند صبح وعصر

 تعطیلی مدارس اردبیل

 •  کلیه مدارس و آموزشگاه های علمی آزاد و زبان انگلیسی تحت پوشش آموزش و پرورش   نوبت قبل از ظهر و بعد از ظهر ۴ و ۵ اسفند

 تعطیلی مدارس تهران

 •  همه مدارس شهر تهران در همه مقاطع تحصیلی  ۴ و۵ اسفند

 تعطیلی مدارس کرمانشاه

 • مدارس تمامی دوره های تحصیلی /مراکز آموزش علمی ازاد /آموزشگاه های زبان انگلیسی ۴ و ۵ اسفند

 تعطیلی مدارس همدان

 • مدارس همه مقاطع تحصیلی ۴و ۵ اسفند

 تعطیلی مدارس البرز

 • تمامی مدارس دوره های تحصیلی و دانشگاهی ، مراکز آموزشی علمی آزاد و زبان  ۴ و ۵ اسفند
   

بروزرسانی 15 بهمن 98

 

تعطیلی رسمی تهران - 16 دی 98

اطلاعیه: تمامی ادارات، بانک ها، مدارس، و دانشگاههای تهران روز دوشنبه مورخه 1398/10/16 تعطیل رسمی اعلام شد.


بروزرسانی 30 شهریور 98

تغییر ساعت کاری ادارات پاییز 98

بخشنامه تغییر ساعات کاری ادارات تهران تا ۱۵ مهر

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با توجه به آغاز تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ و به منظور مدیریت تقاضای سفرهای شهری و کاهش زمان تاخیر ناشی از ترافیک سنگین در معابر اصلی و شریانی شهر تهران، کلیه دستگاه های اجرایی و بانک های شهر تهران مجازند از اول تا پانزدهم مهرماه در صورت تأخیر کارمندان خود تا ساعت (۹) صبح، تأخیر مزبور را مجاز تلقی کنند و در صورت لزوم ساعات تأخیر را به عنوان مرخصی ساعتی منظور دارند.
در این راستا دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها مکلفند به نحوی برنامه‌ریزی نمایند که خدمت رسانی با وقفه مواجه نشود.


بروزرسانی 20 شهریور 98

ساعت کاری ادارات استان تهران - نیمه دوم سال 98

محسنی بند استاندار تهران پی در تشریح  شناورسازی ساعات اداری بیان داشت: همه کارکنان دستگاه های اداری دولتی و غیر دولتی استان تهران این اختیار را دارند که تا ۹ صبح هر زمانی که می خواهند در محل کار خود حاضر شوند و تاخیر برای آنها محاسبه نمی شود و امروز (30 شهریور 98) قطع بر یقین این مورد ابلاغ خواهد شد.

 • ساعت کار شعب بانکی در استان تهران روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعات 7 و 30  تا 15 و 30 دقیقه و روزهای پنجشنبه از ساعت 7 و 30 تا 12 و 30 دقیقه خواهد بود. 

ساعت کاری ادارات شهر مشهد - نیمه دوم سال 98

 •  تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های شهر مشهد مجاز هستند از روز دوشنبه یکم لغایت پنجشنبه یازدهم مهرماه سال جاری، زمان ورود کارکنان خود به محل کار را حداکثر تا ساعت ۸:۳۰ به صورت شناور (با جبران کسر ساعت حضور صبح در انتهای ساعت اداری همان روز) به گونه که موجب اختلال در پاسخگویی به ارباب رجوع و نیز افزایش هزینه ها نشود، تغییر دهند.

ساعت کاری ادارات استان البرز - نیمه دوم سال 98

 • استاندار البرز گفت: ساعت کاری ادارات استان البرز در آستانه سال تحصیلی جدید به مدت ۱۰ روز تغییر می‌کند. در این راستا از فرمانداران و روسای ادارات خواسته شده تا کارمندان اداری  از یکم تا دهم مهرماه به جای ساعت ۷:۱۵ دقیقه صبح کار خود را از ساعت ۸:۳۰ شروع کنند.

ساعت کاری ادارات استان بوشهر - نیمه دوم سال 98

 • به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، حسن ابراهیمی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری بوشهر بیان کرد: ساعت کار اداره‌ها از روز شنبه ۲۳ شهریور روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۴۵ تا ۱۵:۳۵ خواهد بود و پنجشنبه‌ها نیز طبق روال قبل تعطیل است.

 ساعت شروع به کار ادارات استان خوزستان  - نیمه دوم سال 98

 • استاندار خوزستان گفت: از ابتدای مهر ماه به دلیل بازگشایی مدارس تا روز ۱۳ مهر ساعت آغاز به کار ادارات خوزستان ۸:۳۰ دقیقه صبح است و بعد از این تاریخ به حالت عادی باز خواهد گشت.
 • زمان شروع کار دستگاههای اجرایی استان از تاریخ 98/7/13 ساعت 7:30 می باشد.

ساعت کاری ادارات استان سیستان و بلوچستان- نیمه دوم سال 98

 • شروع کار ادارات و سازمان‌ها در هفته اول مهرماه؛ از روز دوشنبه مورخ یکم مهرماه لغایت پنجشنبه چهارم مهرماه از ساعت ۸ صبح
 • شروع کار ادارات و سازمان‌ها در هفته دوم مهرماه؛ از روز شنبه مورخ ششم مهرماه لغایت پنجشنبه ١١ مهرماه از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه آغاز خواهد شد و در هفته سوم از تاریخ ١٣ مهرماه به روال طبیعی خود بازخواهد گشت.

بروزرسانی 27 خرداد 98

تغییر ساعت کاری ادارات 22 استان

 مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق- با بیان این‌که تاکنون اصلاح ساعت اداری 22 استان قطعی شده است گفت: استان‌های خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، ایلام، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، زنجان، یزد، قم، کردستان، همدان، اردبیل، کرمانشاه، مازندران، سمنان، چهارمحال و بختیاری و یک استان دیگر اصلاح خواهد شد. البته ممکن است حدود پنج استان دیگر نیز به استان‌های مذکور اضافه شوند.

تغییر ساعت کاری ادارات در تهران

وی به این سوال که ساعت ادارات در تهران به دلیل افزایش دما تغییری خواهد یافت یا خیر، پاسخ داد: این موضوع با توجه به مصرف فعلاً ضرورتی نداشته است.

جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

سخنگوی صنعت برق درباره این‌که ساعت ادارات چه تغییری خواهد یافت، توضیح داد: ساعت اداری ادارات یک ساعت زودتر آغاز شده و یک ساعت زودتر به پایان می‌رسد.

اصلاح ساعت کاری ادارات از چه تاریخی صورت می‌گیرد

وی در پایان درباره این‌که اصلاح ساعت از چه تاریخی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: این موضوع به تشخیص استانداران خواهد بود. برخی از استان‌ها این تغییر را از ۱۵خردادماه آغاز کردند.


بروزرسانی 13 خرداد 98

تغییر ساعات کاری ادارات برخی استان‌ها در تابستان 98

هیات دولت در نشست عصر یكشنبه (12 خرداد 98) خود به ریاست رییس جمهور حسن روحانی، با پیشنهاد وزارت نیرو برای تغییر ساعات كار تابستان ادارات و دستگاه های دولتی، بانك ها، شهرداری ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی در برخی استان های كشور موافقت كرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه به استانداران در تمامی شهرهای استان‌های:

 •  هرمزگان
 • خوزستان
 • بوشهر و سیستان و بلوچستان
 • و نیز شهرستان‌های استان‌های دیگر كه دمای بالاتر از 45 درجه دارند

اجازه داده شد بنا بر تشخیص شركت های توزیع نیروی برق و با هدف بهینه سازی در مصرف انرژی، ساعات شروع و پایان كار ادارات و دستگاه‌های مشمول را به 6 و 30دقیقه صبح تا 13و 30دقیقه تغییر دهند.

همچنین كلیه دستگاه های اجرایی مكلف شدند در فصل تابستان به نحوی در مصرف انرژی برق مدیریت كنند كه مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل 10 درصد كاهش یابد. هیات وزیران همچنین كلیه دستگاه های مذكور را ملزم كرد نسبت به مواردی از قبیل خاموش كردن سیستم های سرمایشی و روشنایی غیرضروری پس از پایان وقت اداری، استفاده از حداقل انرژی الكتریكی برای روشنایی در روز و تنظیم دمای محیط كار روی حداقل 25 درجه سانتیگراد و استفاده از مولدهای اضطراری برای تولید برق در ماه های تیر و مرداد از ساعت 12:00 الی 18:00 اقدام نمایند. همچنین كلیه واحدهای صنعتی و كشاورزی كه دارای مولد برق بیش از 100 كیلووات هستند، موظف شدند طی ماه های تیر و مرداد بین ساعات 12:00 تا 16:00 جهت تأمین كل و یا بخشی از برق مورد نیاز از ظرفیت های نیروگاهی خود استفاده كنند و وزارت نفت نیز موظف به تأمین سوخت گاز و یا نفت گاز مورد نیاز برابر قیمت های بخش صنعت است.


کاهش ساعت کاری ادارات دولتی در روزهای پس از شب‌های قدر

ساعت کاری سازمان‌های دولتی در روز‌های شنبه و چهارشنبه هفته آینده مطابق با ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تأخیر آغاز می‌شود.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران و مطابق روال همه ساله، زمان شروع کار کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی در روز‌های شنبه و چهارشنبه مورخ ۴ و ۸ خرداد ماه برابر با نوزدهم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان با دو ساعت تأخیر تعیین می‌گردد.

ساعت شروع به کار مدارس در ماه رمضان 98 

رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و‌پرورش شهر تهران گفت: ساعات فعالیت و شروع به کار مدارس در ماه رمضان تغییری نمی‌کند

مطلب پیشنهادی

آخرین اخبار واریز سود سهام عدالت در سال 98
مبلغ واریز سود سهام عدالت در اردیبهشت 98

به گزارش خبرگزاری تسنیم: مسعود ثقفی مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران درباره وضعیت تعطیلی و تغییر ساعات آموزشی مدارس در ایام ماه رمضان اظهار کرد: تاکنون هیچ تعطیلی را به مناسبت ماه رمضان اعلام نکردیم و در این زمینه به ما بخشنامه‌ای اعلام ابلاغ نشده است. لذا تعطیلی یا تغییر در ساعت کار مدارس فقط در لیالی قدر لحاظ خواهد شد و آن هم با توجه به شرایط تقویم امسال انجام نمی‌شود چون چندان با زمان فعالیت مدارس تداخل ندارد و با ایام امتحانات تلاقی پیدا کرده است.

همچنین وی افزود: نیمی از ایام ماه رمضان در اردیبهشت و نیم دیگر در خرداد ماه است که تداخل چندانی با زمان فعالیت مدارس ندارد بنابراین زمان فعالیت مدارس تغییر نمی‌کند

مطلب پیشنهادی

کاهش ساعت آموزشی مدارس در ماه مبارک رمضان
مطابق بخشنامه وزارت آموزش و پرورش

اعلام ساعت کاری دانشگاه آزاد در ماه رمضان98 

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه‌ای، کاهش ساعت کاری در ماه مبارک رمضان سال 98 را به رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

براساس این بخشنامه، ساعت اداری سازمان مرکزی، واحدها و مراکز دانشگاهی سطح استان تهران از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تعیین می‌شود.

چنانچه براساس برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته، ساعت برگزاری کلاس‌های درسی و همچنین در ایام مبارک رمضان بعد از ساعت ۱۸ قرار گرفته باشد، فعالیت واحدها و مراکز آموزشی پس از ساعت مذکور بلامانع است. طبق این بخشنامه؛ با توجه به تنوع آب‌وهوایی و شرایط اقلیمی تصمیم‌گیری درخصوص چگونگی ساعت کاری کارکنان در این ایام در سایر استان‌ها و واحدهای تابعه برعهده شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مربوطه است.

همچنین هرگونه تصمیم‌گیری احتمالی هیأت محترم دولت درخصوص تغییر ساعت کاری در ایام مصادف با لیالی قدر در دانشگاه آزاد اسلامی نیز ملاک عمل قرار گرفته و قابل اجراست.

مطلب پیشنهادی

چگونه انسان‌ها از صد درصد توانایی مغز خود استفاده می‌کنند
برای اولین بار یک باور اشتباه درباره مغز را به دست فراموشی بسپارید

ساعت کاری ادارات دولتی در ماه رمضان 98 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران، درباره ساعات کار کارمندان ادارات دولتی در ماه رمضان گفت: کارمندان ادارات دولتی می توانند در این ماه، یک ساعت زودتر محل کارشان را ترک کنند.

نوبخت افزود: با توجه به حذف ساعت ناهار از ساعت کاری کارکنان ادارات دولتی در ماه رمضان، این ساعت می تواند ذخیره و در پایان ساعت کاری لحاظ شود تا کارکنان زودتر به منزل بروند

تغییر ساعات کاری بانک‌ها در ماه رمضان 98

ساعات کاری بانک‌ها در ماه رمضان ۹۸ نیز همانند سال های گذشته برای برخی از بانک‌های نیمه دولتی و خصوصی با تغییراتی همراه است. با این وجود پیش بینی می‌شود که بانک‌هایی نظیر (سپه، صادرات، مسکن، آینده و...) در ماه رمضان ۹۸ تغییری را در ساعات کاری خود ایجاد نکنند

جدول ساعت کاری بانک‌ها در ماه رمضان 98 

بانکساعت کاری در روزهای هفت
بانک سپه

شنبه تا چهارشنبه: ۱۴:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۳:۳۰ – ۷:۳۰

بانک ملی

شنبه تا چهارشنبه: ۱۳:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۲:۳۰ – ۷:۳۰

بانک تجارت

شنبه تا چهارشنبه: ۱۴:۳۰ – ۸

پنجشنبه: ۱۳ – ۸

بانک ملت

شنبه تا چهارشنبه: ۱۳:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۲:۳۰ – ۷:۳۰

بانک صادرات

شنبه تا چهارشنبه: ۱۴ – ۷:۱۵

پنجشنبه: ۱۳ – ۷:۱۵

بانک کشاورزی

شنبه تا چهارشنبه: ۱۴:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۲ – ۷:۳۰

بانک مسکن

شنبه تا چهارشنبه: ۱۳:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۲:۳۰ – ۷:۳۰

بانک توسعه تعاون

شنبه تا چهارشنبه: ۱۳:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۲:۳۰ – ۷:۳۰

بانک رفاه کارگران

شنبه تا چهارشنبه: ۱۳:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۲:۳۰ – ۷:۳۰

بانک اقتصاد نوین

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵ – ۸:۳۰

پنجشنبه: ۱۳ – ۸:۳۰

بانک پارسیان

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵ – ۸:۳۰

پنجشنبه: ۱۳ – ۸:۳۰

بانک کار آفرین

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵:۳۰ - ۸

پنجشنبه: ۱۳ – ۸

بانک سامان

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵:۳۰ – ۸

پنجشنبه: ۱۲:۳۰ – ۸

بانک پاسارگاد

شنبه تا چهارشنبه: ۱۶ – ۸

پنجشنبه: ۱۲:۳۰ – ۸

بانک سرمایه

شنبه تا چهارشنبه: ۱۶ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۳ – ۷:۳۰

بانک سینا

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵ – ۸

پنجشنبه: ۱۳ – ۸

بانک شهر

شنبه تا چهارشنبه: ۱۴ – ۷:۴۵

پنجشنبه: ۱۳ – ۷:۴۵

بانک گردشگری

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵:۳۰ – ۸

پنجشنبه: ۱۳ – ۸

بانک قوامین

شنبه تا چهارشنبه: ۱۴ – ۸

پنجشنبه: ۱۳ – ۸

بانک خاور میانه

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵:۳۰ – ۸

پنجشنبه: ۱۳ – ۸

بانک آینده

شنبه تا چهارشنبه: ۱۶:۳۰ – ۷:۳۰

پنجشنبه: ۱۳:۱۵ – ۷:۱۵

بانک دی

شنبه تا چهارشنبه: ۱۵:۳۰ – ۸

پنجشنبه: ۱۳ – ۸

بانک حکمت ایرانیان

شنبه تا چهارشنبه: ۱۳:۳۰ – ۸:۳۰

پنجشنبه: ۱۳ – ۸:۳۰

مطلب پیشنهادی

چگونه پس از فراموش کردن رمز یا الگوی گوشی، قفل آن را باز کنیم

ساعت‌های کاری عنوان شده برای بانک‌ها، مربوط به روزهای پس از شب‌های مبارک قدر ماه رمضان 98 نیست و زمان آغاز به کار بانک‌های مختلف در آن ایام از نیم تا دو ساعت تعویق، متغیر است.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال