09 ارديبهشت 1398
ثبت نام کارت سوخت
مالکان خودرو و موتور سیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، امشب می‌توانند به منظور دریافت کارت سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند. برای آشنایی با راه‌های ثبت نام کارت سوخت یا دریافت کارت سوخت المثنی ادامه مطلب را بخوانید.

ثبت نام کارت سوخت برای آن دسته که کارت ندارند

مالکان خودرو و موتور سیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند، می‌توانند از ساعت 24 امشب 8 اردیبهشت به منظور دریافت کارت سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند.

ثبت نام کارت سوخت از طریق سایت خدمات دولت

 برای ثبت نام کارت سوخت از طریق سایت خدمات دولت با  مراجعه به سایت www.mob.gov.ir وارد بخش ثبت نام کارت سوخت شوید و ثبت نام خود را آغاز کنید.

ثبت نام کارت سوخت از طریق کد دستوری

 برای ثبت نام کارت سوخت از طریق کد دستوری، کد #4* را در بخش تماس گوشی خود شماره گیری کنید و گزینه کارت سوخت را انتخاب کنید.

ثبت نام کارت سوخت از طریق پلیس +10

آن دسته از مالكان محترم وسايل نقليه كه به هر دليل نتوانند اطلاعات خود را ارسال نمايند و یا تمایلی به ثبت‌نام غیرحضوری ندارند می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات مشتركين پليس +10 و طبق ضوابط قبلی با ارائه مدارك قانونی لازم نسبت به اعلام و ثبت تقاضای خود برای صدور كارت المثنی سوخت اقدام نمايند.

اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی:

  1. شماره تلفن همراه به نام مالك وسيله نقليه
  2. كد ملی و تاریخ تولد متقاضی (با ثبت كد ملی و تاریخ تولد ساير اطلاعات شناسنامه‌ای مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر و شماره شناسنامه به صورت خودكار نمايش داده می‌شود)
  3. اطلاعات شناسايی وسيله نقليه (شماره هشت رقمی مندرج در ذيل باركد پستی پشت كارت خودرو متقاضی) یا شماره VIN
  4. انتخاب يكی از شماره‌های كارت بانكی متقاضی كه به صورت خودكار در پنجره ثبت اطلاعات اين بخش به نمايش در می‌آيد.
  5. پس از ورود اطلاعات ، پيامی مبنی بر تاييد عمليات ثبت نام به اطلاع متقاضی خواهد رسيد كه تنها به منزله پايان مراحل ثبت نام خواهد بود.
  6. زمان استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت در جایگاه‌های سوخت متعاقبا در اطلاعیه‌های آتی اعلام خواهد شد.

نکات ثبت نام کارت سوخت:

  1. آن دسته از مالكان كه دارای بيش از يك دستگاه خودرو و موتورسيكلت فاقد كارت سوخت هستند، برای ثبت نام كارت المثنی بايستی مجددا مراحل ثبت نام را به ازای هر دستگاه خودرو يا موتورسيكلت را با یک کارت بانکی دیگر تكرار كنند و یا از اپلیکیشن دولت همراه استفاده نمایند.
  2. مالكان خودروهای عمومی و دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسيكلت، به منظور دريافت كليه خدمات مربوط به كارت سوخت از جمله درخواست صدور كارت المثنی، می‌بايست همانند گذشته صرفا با مراجعه به دفاتر خدمات مشتركين پليس +10 نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام نمايند.

ایسوس

نظر شما چیست؟