مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:
03 تير 1398
استفاده از کارت سوخت شخصی از 20 مرداد 98 اجباری است
امیر وکیل‌زاده مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که از تاریخ 20 مردادماه 98 استفاده از کارت سوخت شخصی برای جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی می‌شود.

 مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت : کارت سوخت شخصی هر فردی باید توسط همان فرد و در همان شهری که زندگی می‌کند، مورد استفاده قرار گیرد؛ در غیر این صورت سوءاستفاده‌هایی را شاهد خواهیم بود و این یک منطق است که گفته می‌شود هر کسی از کارت  سوخت شخصی خودش استفاده کند، به رونق و اقتصاد کشور کمک کرده است. او ادامه داد: باید فرهنگ استفاده از کارت سوخت شخصی در جامعه نهادینه شود زیرا بخشی از قاچاق سوخت به دلیل سوءاستفاده از کارت‌های شخصی دیگران است.

الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از 20 مرداد برای جلوگیری از قاچاق

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تصریح کرد: این وظیفه همه افراد است تا این کار را انجام دهند چراکه این مساله کمک شایانی به اقتصاد می‌کند و از این‌که یارانه‌ای که مال مردم و کشور است از مسیر درست خارج شود، جلوگیری می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنم که همه از کارت سوخت شخصی خود استفاده کنند و اصرار ما نیز تنها جلوگیری از سوءاستفاده است.
وکیل‌زاده ابراز کرد: در همین راستا از مردم درخواست کردیم تا از 20  مردادماه در جایگاه‌ها از کارت سوخت شخصی خودشان استفاده کنند و امیدواریم که با این کار بتوانیم در این حوزه ساماندهی بیش‌تری را انجام دهیم.

نحوه دریافت کارت سوخت مفقود شده

طبق آخرین اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آن دسته از صاحبان خودروها که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده و بر اساس فراخوان قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه اقدام و با طی کردن فرایند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و کارت هوشمند سوخت آن‌ها بر اساس ثبت‌نام انجام شده قبلی، صادر می‌شود و توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آنها تحویل داده خواهد شد.
​این هموطنان، هزینه صدور کارت سوخت المثنی را برابر تعرفه مصوب، هنگام دریافت کارت به مأموران شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت خواهند کرد. هم‌چنین اگر عده‌ای از شهروندان که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده‌اند و در فراخوان قبلی نسبت به ثبت‌نام از طریق سامانه دولت همراه اقدام نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10  یا سامانه دولت همراه (به ترتیبی که متعاقباً اعلام می‌شود) برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی اقدام کنند.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال