کمک به رشد و فراگیری روزافزون شبکه‌های اجتماعی بومی
طرح ایمن‌سازی فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی کلید خورد
سازمان فناوری اطلاعات ایران و مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهایی رایانه ای (ماهر) با همکاری موسسات تحقیقاتی و فناوری برتر کشور، برای افزایش هرچه بیشتر امنیت و حفظ حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی و تسهیل ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی در این فضا، در حال انجام اقداماتی هستند. براین اساس طرح و به منظور آگاهی‌رسانی و آشنایی کاربران و متولیان شبکه‌های اجتماعی با دغدغه‌های امنیتی و حریم خصوصی و شیوه‌های مقابله و رفع آن‌ها، سازمان فناوری اطلاعات امن‌سازی فعالیت شبکه‌های اجتماعی را در دستور کار قرار داده است.

1606683296_1_0.gif

مهم‌ترین اهداف این طرح، کمک به رشد و فراگیری روزافزون شبکه‌های اجتماعی بومی و داخلی کشور است تا اقدامات در دست انجام در این حوزه، علاوه بر امن‌سازی هرچه بیشتر فضای مجازی برای کاربران عادی، قابلیت رقابت شبکه‌های داخلی را با شبکه‌های اجتماعی خارجی فراهم کند. از این رو قرار است اسناد مرتبط با نیازمندی‌های امنیتی و حریم خصوصی حاکم بر شبکه‏های اجتماعی تدوین شود و توسعه یابد. در همین حال سازمان فناوری اطلاعات ایران، مشاوره به شبکه‌های اجتماعی بومی برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران را در تمامی سطوح، اجرایی می کند.

مطلب پیشنهادی

حفظ حريم خصوصی مشتركان اپراتورها اولویت اصلی وزارت ارتباطات است
اطلاعیه وزارت‌خانه در قبال هک اطلاعات مشترکان ایرانسل

به گزارش مهر، همچنین ارائه راه‏کار جامع رایگان توسعه شبکه‌‌های اجتماعی بر پایه فناوری‌های متن‏ باز و نیز راهکار مدیریت شبکه‌های اجتماعی بومی به همراه پشتیبانی دانشی از متخصصان این حوزه، از دیگر اقدامات ترویجی برای این پروژه است؛ این طرح با هدف ایجاد زمینه‏‌های لازم برای ایجاد کسب و کارهای چابک مبتنی بر شبکه‌‌های اجتماعی در فضای مجازی و در نتیجه کمک به ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی، کلید خورده است.

طرح ایمن‌سازی فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی کلید خورد

در همین حال امن‌سازی فضای مجازی برای کاربران شبکه‌های اجتماعی داخلی در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران در محیط مجازی، تسهیل ایجاد شبکه ‌های اجتماعی توسط گروه ‌های اجتماعی مختلف بدون دغدغه‌‌های فنی و امنیتی و در نتیجه رشد و گسترش آن‏ها در فضای مجازی، از مهم‌ترین دلایل تعریف این پروژه است.

ایجاد زمینه‌های لازم برای نشاط اجتماعی و فرهنگی در کشور، گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی در خارج از مرزها، ایجاد راه‏کارهای مناسب برای حفظ اقوام، زبان‏ها و فرهنگ‌ها و ایجاد زمینه‌های لازم جهت تسهیل سیاست‏‌گذاری‌های کلان در فضای مجازی از دیگر اهداف این طرح عنوان شده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟