لینک‌سیس AC3200 روتری مخصوص بازی‌های آنلاین
شرکت لینک‌سیس در نمایشگاه CES 2017 یک مدل روتر بی‌سیم دوبانده مخصوص بازی معرفی کرده بود، اما از این دستگاه خبری نبود تا اینکه در ماه آگوست روتر WRT32X به‌طور رسمی معرفی و مشخصات آن اعلام شد.

 دستگاه WRT32X یک روتر رده بالای AC3200 است که به‌لطف فناوری‌های اختصاصی که لینک‌سیس روی آن به کار گرفته، بهترین روتر برای گیمینگ و بازی‌های آنلاین چندنفره محسوب می‌شود و شاید اختصاصی‌ترین روتر گیمینگ دنیا باشد. این روتر سرعتی ۳۲۰۰ مگابیتی دارد که سهم هریک از فرکانس‌های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز از این سرعت به‌ترتیب ۶۰۰ و ۲۶۰۰ مگابیت است. روی فرکانس ۵ گیگاهرتز از MU-MIMO استفاده شده است و چهار آنتن دوبانده پرقدرت دارد. پردازنده این روتر دوهسته‌ای با سرعت ۱.۸ گیگاهرتز است و چهار درگاه LAN و یک درگاه WAN گیگابیتی دارد. یک درگاه USB 3.0 و یک درگاه ترکیبی eSATA/USB 2.0 نیز برای زمان‌هایی که نیاز به این درگاه‌ها پیش می‌آید، قابل استفاده هستند. اما فناوری اختصاصی لینک‌سیس روی این روتر Killer Prioritization Engine نام دارد و می‌تواند کامپیوترهایی که روی آن‌ها بازی‌های کامپیوتری اجرا می‌شود و اکنون به شبکه وای‌فای متصل هستند به‌طور خودکار شناسایی کند و بالاترین پهنای ‌باند و اولویت‌دهی شبکه را به آن‌ها اختصاص بدهد تا کمترین تأخیر را داشته باشند. البته کامپیوترهای کلاینت هم باید به تجهیزات شبکه پرقدرت از جمله کارت‌های شبکه وای‌فای پرقدرت و سازگار با این فناوری مجهز باشند. قیمت این روتر بی‌سیم رده بالای لینک‌سیس ۳۰۰ دلار اعلام شده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز