مزایای خودکارسازی شبکه‎ها
۵ دلیل برای خودکارسازی شبکه شما
شکی در آن نیست که شبکه‎ها هر روز در حال پیچیده‎تر شدن هستند و برای برقراری ارتباط بین مراکز داده پر قدرت، شبکه‎های ابری و حصول اطمینان از یک اتصال پایدار (در شرایطی كه باید هزینه‎ها را هم پایین نگه داشت) گروه‎های فناوری اطلاعات تحت فشار هستند. بنابراین آنها چگونه می‎توانند تمام این کارها را با بودجه محدودی که در اختیار دارند انجام دهند؟ به نظر می‎رسد تنها راه حل انجام اتوماسیون باشد. با خودکارسازی ابزار و روال کار، شبکه‎ها بهتر می‎توانند در برابر این حجم از کار مدرن مقاومت کنند، سطح جدیدی از پویایی و سرعت را فراهم کنند و در هزینه‎ها نیز صرفه جویی کنند.

مدیر ارشد بخش شبکه‎های مبتنی بر نرم‌افزار و مجازی‌سازی شرکت جونیپر نتورک، اسکات اسندون، 5 مزیت را برای اتوماسیون شبکه‎ها تعریف کرده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

پذیرش فناوری‎های جديد ASAP

به نظر می‎رسد تغییرات در فناوری‎های این صنعت به طور مداوم در حال انجام است و برای باقی ماندن در صحنه رقابت شرکت‎های بزرگ باید به سرعت از این فناوری‎ها در کسب و کار خود استفاده کنند. اما انجام چنین کاری به همین راحتی نیست. اغلب شبکه‎های سازمانی محیط‎های بسیار پیچیده‎ای هستند که در مناطق جغرافيایی متعدد و شبکه‎های ابری پراکنده شده‎اند. اتوماسیون با شتاب دادن به فرآیند تامین می‎تواند به این چالش غلبه کرده و به سازمان‎ها اجازه دهد تا هر چه زودتر از منافع فناوری‎های جديد بهره‎مند شوند.

فعال کردن ارتباطات و انسجام بین مراکز داده

حتی زمانی که یک شبکه به خوبی در حال خدمات‌رسانی است، فرآیندهای مدیریت دستی می‎تواند کشش و سیالیت وظایف سنگین شبکه را تحت تاثیر قرار دهد، که نه تنها روی عملکرد سرور تاثیر می‎گذارد، بلکه ارتباط بین سرورها، رک‎ها و مراکز داده را نیز تحت تاثیر قرار می‎دهد. اتوماسیون می‎تواند با حذف نیاز به نیروی کار و شیوه‎های فشرده سازی زمان، جریان بین این بخش‎های زیرساخت را بهبود بخشد. تصور کنید شما یک سرور مجازی جدید را راه اندازی می‎کنید و حالا سویچ‎ها را باید به گونه‎ای پیکربندی کرد که بتوانند از آن پشتیبانی کنند. با اتوماسیون، می‎توان این دو کار را به نحوی هماهنگ کرد که سویچ‎ها به طور خودکار با راه اندازی یک سرور مجازی پیکربندی شوند.

کاهش هزینه‎های عملیاتی

زیرساخت‎های خودکار و هماهنگ نه تنها باعث گسترش قابلیت‎های شبکه شما می‎شوند، بلکه همچنین کمک می‎کنند تا هزینه‎ها به درستی مصرف شوند. با از بین رفتن فرآیندهای دستی و خسته کننده شما به سرعت خود را برای پیشرفت و بازگشت به سرمایه گذاری زیر ساخت‎ها آماده می‎کنید

کاهش خطاها و ایجاد انعطاف پذیری

انجام وظایف به صورت دستی میزان خطاهای شبکه را کاهش می‎‌دهد و کمک می‎کند تا محیط روان‌تر اجرا شوند. علاوه بر این، خیلی از راهکارهای اتوماسیون بدون دخالت به طور خودکار به خطاهای شبکه پاسخ می‎دهند، میزان انعطاف پذيري در کسب و کار را بالا می‎برند و این اطمینان را برای کارکنان فراهم می‎کنند که به اپلیکیشن‎ها و داده‎های مورد نظرشان در هر زمانی که به آن نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

ایجاد فرصت‎های شغلی مرتبط با فناوری اطلاعات به شیوه‎ای بهتر و کارآمدتر

با اتوماسیون کارهای یکنواخت و کسالت‌آور مثل به صحنه آوردن فناوری‎های جديد، سازمان‎ها این امکان را برای کارمندان بخش ای‎تی خود فراهم می‎کنند تا تمرکز بیشتری روی کارهای هیجان‌انگیزتر، از جمله راه‎هایی برای کارآمدتر کردن شبکه و استفاده از آخرین روش‎های عملی داشته باشند. شرکت‎ها با ترویج کارهای با ارزش‌تر فرهنگ سازمانی خود و سطح کلی رضایت کارمندان خود را ارتقا خواهند داد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟