تازه‌های شبکه شماره 187
پردازنده سرور جدید اینتل با معماری اسکایلک
شرکت «اینتل» برنامه‌های عرضه پردازنده‌های دسکتاپ و سرور خود در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. برخلاف پلتفرم دسکتاپ که قرار است پردازنده‌های جدید با معماری کیبی‌لیک عرضه شوند، پردازنده بعدی سرور این شرکت نیمه سال ۲۰۱۷ و بر پایه معماری اسکایلک ساخته می‌شود.

پردازنده Xeon جدید اینتل نسبت به مدل Xeon E5 v4 مبتنی بر معماری برادول، کارایی و سرعت بهتری دارد و احتمالاً تعداد هسته‌های پردازشی بیشتری را پشتیبانی می‌کند. Xeon E5 v4 که اوایل سال ۲۰۱۶ عرضه شد، حداکثر ۲۲ هسته پردازشی داشت. کارشناسان اعتقاد دارند عرضه پردازنده سرور جدید اینتل بر پایه معماری قدیمی اسکایلک و با تأخیر در ماه مارس آینده، به دلیل افزوده شدن قابلیت‌های هوش مصنوعی و به طور مشخص یادگیری ماشینی به آن است. غالب پردازنده‌های سروری سری E5 اینتل در حوزه‌های کلاود و ابررایانه‌های فوق‌سریع به کار گرفته می‌شوند و عمده بازار را در دست دارند.

مطلب پیشنهادی

AT&T آزمایش 5G با همکاری اینتل و اریکسون را آغاز کرد
اینترنت یک گیگابیتی برای ویدیوهای 4K

پردازنده جدید اینتل می‌تواند ترافیک و بارکاری را تجزیه‌وتحلیل کرده و حتی بارکاری را به طور موازی مدیریت و کنترل کند که باعث افزایش کارایی می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید پردازنده سرور بعدی اینتل، AVX-512 برای کارایی و امنیت بیشتر روی محاسبات ممیز شناور است. به علاوه، مجهز به قابلیت OmniPath خواهد بود که باعث افزایش سرعت اینترکانکشن‌های سرور، تجهیزات ذخیره‌سازی، شبکه و دیگر سخت‌افزارهای مرکز داده می‌شوند. OmniPath یک ویژگی کلیدی مراکز داده جدید و مدرن امروزی است. اینتل هنوز قیمت و تعداد مدل‌های پردازنده‌های سرور بعدی خود را اعلام نکرده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال