تازه‌های شبکه شماره 184
سیستم وای‌فای مش با سرعت سه گیگابیت
شرکت «نت‌گیر» از یک سیستم ترکیبی وای‌فای مش (Wi-Fi Mesh) پرقدرت به نام Orbi رونمایی کرد. این سیستم شامل دو دستگاه یکی به عنوان روتر و دیگری به عنوان ماهواره است که روتر به اینترنت وصل می‌شود و به طور اختصاصی یک شبکه بی‌سیم با ماهواره ایجاد می‌کند.

1606683296_1_0.gif

دستگاه‌های کلاینت می‌توانند به روتر یا ماهواره وصل شوند. در حقیقت، وای‌فای مش یک روتر و یک توسعه‌دهنده با یکدیگر سازگار هستند که می‌خواهند محدوده پوشش‌دهی بزرگ‌تری در ساختمان ایجاد کنند. سیستم Orbi نت‌گیر سه‌بانده و در رده AC3000 است. هر دو دستگاه این سیستم از یک ارتباط MIMO 4×4 روی فرکانس پنج گیگاهرتز با استاندارد 802.11ac برای ارتباط با یکدیگر و یک لینک ارتباطی MIMO 2×2 با سرعت ۱۲۰۰ مگابیت روی هر دو فرکانس ۲.۴ و پنج گیگاهرتز برای کلاینت‌ها بهره می‌برند. مزیت این سیستم سازگاری و تعادل ترافیکی کامل میان روتر و ماهواره است تا کاربران درگیر مشکلات ارتباطی میان دو روتر یا یک روتر و یک توسعه‌دهنده نشوند.

مطلب پیشنهادی

یک روتر برای میانه بازار از تندا
تازه‌های شبکه شماره 184

روتر از یک کلید Sync، سه درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی و یک درگاه WAN برای اینترنت، یک درگاه USB 2.0 و کلید ریست و روشن/ خاموش بهره می‌برد. دستگاه ماهواره نیز همین درگاه‌های ارتباطی را دارد، با این تفاوت که چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی در اختیار کاربران است. قیمت اعلام‌شده برای این سیستم ۴۰۰ دلار است و از ماه میلادی آینده وارد بازار می‌شود. هر کدام از قطعات این سیستم نیز به طور جداگانه ۲۵۰ دلار به فروش می‌رسند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟