تازه‌های شبکه شماره 184
یک روتر برای میانه بازار از تندا
شرکت «تندا» روتر بی‌سیم جدیدی برای کاربران خانگی روانه بازار کرد. این روتر پرسرعت به نام AC9 در رده AC1200 است و از پردازنده برودکام با معماری آرم Cortex-A7 با سرعت ۹۰۰ مگاهرتز و ۱۲۸ مگابایت حافظه DDR3 بهره می‌برد.

1606683296_1_0.gif

این روتر دوبانده روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۳۰۰ مگابیت و روی فرکانس پنج گیگاهرتز، سرعت ۸۶۷ مگابیت و در مجموع سرعت ۱۲۰۰ مگابیت را به نمایش می‌گذارد. به دو آنتن پرقدرت مجهز شده و چهار درگاه شبکه یک گیگابیتی، یک درگاه WAN یک گیگابیتی و یک درگاه USB 2.0 امکانات ارتباطی آن هستند. آنتن‌ها نیز به فناوری Beamforming مجهز هستند. از ویژگی‌های دیگر این روتر استفاده از ابزار کنترل والدین، WPS و قابلیت Power-Saving برای مواقعی است که از روتر استفاده نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی

روتر توسعه‌دهنده پرقدرتی با سرعت ۱۳۰۰ مگابیت

تندا برای این محصول یک اپلیکیشن موبایل تهیه کرده است تا از راه دور امکان اتصال به پنل مدیریتی روتر و مدیریت آن فراهم شود. کاربران با این اپلیکیشن می‌توانند وضعیت روتر را مشاهده و برخی مشکلات یا تنظیمات را اعمال کنند. قیمت AC9 در بازار ۷۰ دلار است. تندا می‌گوید که این روتر را برای کاربران عمومی اینترنت و البته افرادی که می‌خواهند تصاویر HD استریم کرده یا آنلاین بازی کنند، طراحی کرده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟