تازه‌های شبکه شماره ۱۸۳
روتر توسعه‌دهنده پرقدرتی با سرعت ۱۳۰۰ مگابیت
شرکت امپد، روتر توسعه‌دهنده پرقدرتی در گروه AC1300 با قابلیت MU-MIMO معرفی کرد. این توسعه‌دهنده می‌تواند فضایی در ابعاد ۱۲۰۰ مترمعکب را تحت پوشش قرار دهد که یک رکورد در میان روترهای این دسته کاری محسوب می‌شود.

Artemis-EX AC1300 فقط از دو آنتن خارجی دوبانده با قدرت 5dBi بهره می‌برد، اما پردازنده آن چهارهسته‌ای است و ۱۲۸ مگابایت حافظه رم DDR3 دارد. سرعت انتقال اطلاعات روی شبکه ۲.۴ گیگاهرتز برابر ۴۰۰ مگابیت و روی فرکانس پنج گیگاهرتز ۸۶۶ مگابیت است که در مجموع روی دو شبکه به طور هم‌زمان پهنای‌باند ۱۳۰۰ مگابیتی فراهم می‌شود.

درگاه‌های این روتر عبارتند از: یک درگاه WAN یک گیگابیتی برای اتصال مودم، چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی، یک درگاه USB 3.0 و البته کلیدهای روشن/خاموش و ریست. با وجود سرعت کم این محصول در مقایسه با روترهای پرسرعت امروزی موجود در بازار، قابلیت MU-MIMO می‌تواند برگ برنده آن باشد، چراکه امکان استریم اطلاعات روی چندین کانال به طور هم‌زمان برای یک دستگاه را فراهم می‌کند.

همچنین، چندین دستگاه می‌توانند به طور هم‌زمان از روی دستگاه‌های دیگری مانند تلویزیون استریم ویدیو داشته باشند. قابلیت‌های بافر دانلود و ویدیو این روتر اجازه نمی‌دهد در حین استریم یا دانلود وقفه یا قطعی پیش بیاید و از این منظر برای بازی‌های آنلاین نیز مناسب به نظر می‌رسد. کاربران با استفاده از این روتر می‌توانند به‌راحتی روی شبکه وای‌فای خانگی استریم، دانلود، بازی آنلاین و وب‌گردی داشته باشند، بدون اینکه با افت سرعت یا کاهش قدرت سیگنال‌دهی مواجه شوند. قیمت این محصول ۱۲۹ دلار است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟