تازه های شبکه
پردازنده سروری پرقدرت جدید Xeon E7 v4
شرکت اینتل نسل بعدی پردازنده‌های سرور پرقدرت خود را برای مصارف سازمانی، ابررایانه‌ای، سرور و مراکز داده معرفی کرد.

Xeon E7 v4 مبتنی بر معماری Broadwell-EX و در دو مدل E7-4800 v4 وXeon E7-8800 است که اولی از چهار سوکت و دومی از هشت سوکت پشتیبانی می‌کنند. این پردازنده‌ها از ۲۴هسته پردازشی فیزیکی و در مجموع ۴۸ نخ پردازشی با ۶۰ مگابایت حافظه نهان سطح سوم استفاده می‌کنند. اگر از کنترلرهای ثانویه در کنار این پردازنده‌ها استفاده شود، می‌توانند ۲۵۶ هسته پردازشی را به صورت آرایه‌ای و با یک سیستم کلاستری کنترل و مدیریت کنند.

مطلب پیشنهادی

شروع به کار اولین مرکز داده ابری ایران با ظرفیت ۶ پتابایت
توسط شرکت افرانت با هزینه‌ای ۴۰ میلیارد تومانی

پردازنده Xeon E7-8800 می‌تواند حداکثر از ۲۴ ترابایت حافظه رم پشتیبانی کند که در تاریخ عرضه پردازنده‌های سروری بی‌نظیر و بی‌رقیب است و امکان انجام کارهای تحلیلی اطلاعات لحظه‌ای را فراهم می‌کند. این پردازنده‌های با فناوری ساخت ۱۴ نانومتری از GPU داخلی بهره نمی‌برند، اما هر یک مجهز به چهار کانال DRAM هستند و در مجموع از ۳۰۷۲ گیگابایت حافظه رم روی هر پردازنده پشتیبانی می‌کنند. فرکانس اولیه مدل Xeon E7-8800 برابر ۲.۲ گیگاهرتز است که در حالت توربو به ۳.۴ گیگاهرتز می‌رسد.

اینتل می‌گوید که پردازنده‌های جدید بیشترین ظرفیت حافظه بابت هر سوکت را در دنیا پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند سه ترابایت را با سرعت ۱۰۲ گیگابایت منتقل کنند. همچنین از نظر امنیتی متمایز از دیگر پردازنده‌های سروری هستند، چون عملکرد رمزنگاری هر هسته ۷۰ درصد بهتر از قبل شده است و بدون اینکه بر مصرف انرژی تأثیری گذاشته شود، رمزنگاری سریع‌تری در اختیار سیستم می‌گذارد. قیمت پردازنده Xeon E7-8800 حدود ۷۱۷۴ دلار اعلام شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟