معرفی اکستندر سه بانده نت‌گیر با سرعت 3 گیگابیت
پس از شرکت نت‌گیر که یک دستگاه توسعه‌دهنده وای‌فای سه بانده معرفی کرد؛ اکنون نوبت شرکت لینک‌سیس است تا قدرت خود را در بازار به رخ بکشد. این شرکت دستگاه اکستندر وای‌فای RE9000 را پیش از شروع سال میلادی جدید معرفی کرد تا فروش آن را از ابتدای سال آغاز کند.

RE9000 یک توسعه‌دهنده وای‌فای سه بانده در رده AC3000 است. یک باند آن برای تقویت فرکانس‌های 2.4 گیگاهرتز روی استاندارد 802.11n است. سرعت تقویت وای‌فای روی این باند به مرز 400 مگابیت می‌رسد و از MIMO 2x2 سود می‌برد. اما این دستگاه دو بانده 5 گیگاهرتز نیز دارد که یکی برای ارتباط میان روتر بی‌سیم اصلی ساختمان با خود این دستگاه و دیگری برای تقویت وای‌فای روی فرکانس 5 گیگاهرتز و استاندارد 802.11ac است. سرعت باند اول 5 گیگاهرتز میان دو دستگاه روتر – اکستندر به مرز 1733 مگابیت می‌رسد (فناوری MIMO 4x4) ولی باند تقویت‌کننده 5 گیگاهرتز سرعتی 867 مگابیت دارد(فناوری MIMO 2x2). این دستگاه چهار درگاه LAN یک گیگابیتی برای اتصال دستگاه‌ها با کابل شبکه به اکستندر دارد. لینک‌سیس می‌گوید این دستگاه از فناوری‌های MU-MIMO و Seamless Roaming سود می‌برد. فناوری Seamless Roaming برای یافتن بهترین وای‌فای در سمت روتر بی‌سیم اصلی یا توسعه‌دهنده وای‌فای است. قیمت این محصول در بازار 170 دلار است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال