پرداخت همراه از طریق جی‌میل
جی‌میل روی اندروید به شما اجازه درخواست و ارسال پول می‌دهد
در حالی که اولین بار در سال 2013 میلادی بود که گوگل اعلام کرد Google Wallet روی بستر وب با جی‌میل ادغام شده است، اما این شرکت به تازگی اعلام کرده است کاربران همراه از طریق ادغام‌سازی جدید این توانایی را خواهند داشت تا از این سرویس به منظور انجام امور مالی خود از طریق اسمارت‌فون‌هایشان استفاده کنند.

1606683296_1_0.gif

گوگل به تازگی به‌روزرسانی تازه‌ای را برای برنامه کاربری جی‌میل ارائه کرده است که به کاربران پلتفرم اندروید این توانایی را می‌دهد تا پرداخت‌های موبایلی را به پیام‌های جی‌میل ضمیمه کنند. از دو روز پیش برنامه جی‌میل ویژه اندروید به ویژگی جدیدی تجهیز شد. گوگل ویژگی فوق را به اندازه کافی انعطاف‌پذیر کرده است تا کاربران محدودیت خاصی در زمینه مبادلات مالی نداشته باشند.

به دلیل این‌که کاربران می‌توانند فرآیند ارسال یا دریافت پول را هم در ارتباط با افرادی که اسم آن‌ها در فهرست آدرس‌های جیمیلشان قرار دارد و هم در ارتباط با افرادی که اسامی آن‌ها در این فهرست قرار ندارد مدیریت کنند. برای دستیابی به ویژگی جدید ارائه شده از سوی گوگل، کاربر تنها باید آیکون موردنظر (گزینه سنجاق کاغذ) را لمس کرده و در ادامه بسته به نیازش یکی از دو گزینه ارسال یا درخواست پول را انتخاب کند.

در ادامه پنجره‌ای ظاهر می‌شود که مبلغ موردنظر و یادداشتی را درخواست می‌کند. پس از پر کردن این فیلدها و کلیک کردن گزینه مربوطه فرآیند ارسال انجام می‌شود. کل این فرآیند در برنامه جی‌میل انجام می‌شود، در نتیجه نیازی نیست Google Wallet نصب شده باشد. همچنین، دریافت‌کنندگان می‌توانند سرویس فوق را به گونه‌ای پیکربندی کنند تا وجه دریافت شده به طور مستقیم به حساب بانکی آن‌ها ارسال شود. در این حالت به هیچ گزینه واسط یا یاداشت گوگلی نیازی نیست.

گوگل به دنبال آن است تا فرآیند نقل‌وانتقال پول را به شکلی ساده و در عین حال با سرعت هرچه تمام‌تر و مهم‌تر از آن مدیریت تمامی این پروسه درون برنامه جی‌میل در دسترس کاربران قرار دهد. رویکردی که امروزه از سوی برنامه‌های پرداختی همچون PayPal ،Venmo یا Square Cash دنبال می‌شود.

ویژگی فوق زمانی که تمایل دارید با دوستان خود به مسافرت بروید یا تمایل دارید برای والدین خود هدیه‌ای خریداری کنید و عنوان ایمیل ارتباط مستقیمی با پول دارد، مفید خواهد بود. البته کاربردهای مختلفی برای این ویژگی قابل تصور است، به طور مثال دوستان شما پول شام را حساب کرده‌اند و اکنون می‌خواهید وجه پرداخت شده را به آن‌ها باز گردانید یا تمایل دارید میز شامی را رزرو کنید.

البته به سختی می‌توان گوگل را در ارتباط با بسط دادن قابلیت‌هایی در ارتباط با مبادلات پولی در یک برنامه ارتباطی بی‌همتا دانست. اسنپ‌چت به مشترکان خود اجازه می‌دهد از طریق Snapcash برای دوستان خود پول ارسال کنند. فیسبوک نیز ویژگی مشابهی را از طریق Messenger در اختیار کاربران خود قرار داده است. در خارج از ایالات متحده نیز برنامه پیام‌رسان Wechat در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای همراه پرداختی است. مواردی که به آن‌ها اشاره شد تنها چند مثل از برنامه‌هایی هستند که در این حوزه فعالیت می‌کنند.

پلتفرم‌های پیام‌رسان، در بعضی موارد همچنین از بات‌های پرداختی بخش ثالث نیز استفاده می‌کنند. به طور مثال، امروزه پیام‌رسان‌ها از PayPal ،Stripe ،TransferWise و نمونه‌های مشابه پشتیبانی می‌کنند. گوگل دیروز اعلام کرد کاربران اندرویدی ساکن در ایالات متحده می‌توانند از ویژگی فوق به منظور تبادل پول استفاده کنند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟