خیابانی که روشنایی چراغ‌های خود را از کف خیابان می‌گیرد
نصب اولین خیابان خورشیدی دنیا در فرانسه
تاکنون نام Tourouvre-au-Perche به گوش‌تان خورده است؟ این شهر بسیار کوچک که در نورماندی فرانسه قرار دارد از حالا به‌بعد طرفداران زیادی خواهد داشت. این شهر؛ اولین جایی خواهد بود که دیگر نگرانی از بابت روشن نگه داشتن چراغ‌های خیابان‌های خود ندارد چون خورشید همه کارها را مدیریت می‌کند.

خانم «سگولین رویال»؛ وزیر محیط زیست فرانسه روز چهارشنبه هفته گذشته یک خیابان یک کیلومتری پوشیده شده از پنل‌های خورشیدی در این شهر را رسما افتتاح کرد. ساخت این خیابان حدود 5 سال طول کشید و برای نصب 2 هزار و 787 متر مربع پنل خورشیدی چیزی حدود 5.2 میلیون دلار هزینه شد.

مطلب پیشنهادی

سقف‌های خورشیدی تسلا به زیبایی خانه‌ها می‌افزایند
ایده نوآورانه ایلان ماسک برای تولید انرژی در خانه‌ها

روی سطح این پنل‌ها با رزین‌های سیلیکونی روشن پوشیده شده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا در برابر فشار ترافیک عبوری مقاوم باشد.

ساخت این پنل‌ها در حجم انبوه که اولین در نوع خود هستند، هم‌چنان بسیار گران‌قیمت است. اگر آن‌ها را از نظر کارایی با پنل‌های مرسوم مقایسه کنیم؛ در سطح پایین‌تری قرار دارند چون به‌جای این‌که جهت‌دار پهن شوند به‌صورت کاملا تخت پهن می‌شوند.

اگر شرکت Colas که سازنده این خیابان است، موفق شود راهی برای کاهش هزینه تولید و افزایش کارایی آن پیدا کند؛ مطمئنا فرانسه دوست دارد تا طول خیابان‌های این‌چنینی را بیشتر از هزار کیلومتر بسازد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟