دنیای دوربین شماره 187
دوربین دو لنزی آیفون
گوشی آیفون در دو مدل ارائه شده که نسخه 7plus آن مجهز به سامانه دوربین دولنزی است. استفاده از سامانه تصویربرداری دولنزی قابلیت جدیدی نیست و پیش از این در گوشی‌هایی نظیر G5 ال‌جی و P9 هواویی هم به کار رفته بود.

1606683296_1_0.gif

اما در این مدل‌ها هر دو لنز از نوع واید بودند، در حالی که آیفون 7plus علاوه بر یک لنز واید، به یک لنز تله با قابلیت زوم دو برابر نیز مجهز است. لنز تله، اعوجاج تصویر در حالت پرتره را نسبت به گوشی‌های دیگر کاهش می‌دهد. استفاده از دو دوربین در گوشی، امکان پیاده‌سازی روشی را فراهم می‌کند که به عکاسی محاسباتی (Computational Photography) معروف است. این روش در نسخه 7plus آیفون، به طور گسترده استفاده شده است.

مطلب پیشنهادی

چرا اپل نتیجه دستاوردهایش در هوش مصنوعی را منتشر کرد؟

بهره‌گیری از داده‌های دو دوربین برای ساخت تصاویری بهتر، امکان پیاده‌سازی ویژگی‌هایی را در یک تلفن همراه فراهم می‌کند که پیش از این فقط در دوربین‌های حرفه‌ای در دسترس بود. bokeh یکی از این قابلیت‌ها است. در عکسی که به صورت bokeh گرفته شده باشد، سوژه به طور واضح و متمایز از پس‌زمینه دیده می‌شود و پس‌زمینه حالتی محو دارد. قابلیت bokeh از ابتدا در دسترس استفاده‌کنندگان 7plus نبود و در نسخه 10.1 سیستم‌عامل iOS به صورت یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در اختیارشان قرار گرفت. اپل نخستین شرکتی نیست که قابلیت bokeh را در گوشی‌های خود قرار می‌دهد، برای مثال هواویی در مدل P9 چنین ویژگی را ارائه کرده بود.


ویژگی Bokeh در آیفون 7plus

شرح عکس اصلی : مدل 7plus گوشی آیفون، مجهز به سامانه دولنزی است. یک لنز تله و یک لنز واید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟