نمونه‌های بومی‌ در رقابت با نمونه‌های خارجی
مسکو محصولات مایکروسافت را اخراج کرد!
مسکو در راستای بومی‌سازی بیشتر محصولات نرم‌افزاری در نظر دارد سامانه ایمیل‌های دولتی را جایگزین آتلوک کند. این تصمیم به منظور ایمن‌تر کردن مکاتبات الکترونیکی به مرحله اجرا درخواهد آمد.

1606683296_1_0.gif

تصمیم اخیر مسکو در ارتباط با جایگزین کردن محصولات بومی به جای محصولات ساخته شده توسط مایکروسافت، ممکن است ضررهای مالی را متوجه مایکروسافت سازد. به‌طوری که این احتمال وجود دارد که مایکروسافت تمامی مشتریان خود را که در مسکو مستقر هستند برای همیشه از دست بدهد. آن‌گونه که بلومبرگ گزارش داده است، مسکو فرآیند جایگزینی نرم‌افزارهای ساخته شده توسط ردموندی‌ها را با نمونه‌های بومی به مرحله اجرا درخواهند آورد.

مطلب پیشنهادی

چگونه از سالم بودن باتری فبلت گلکسی نوت 7 و عدم انفجار آن مطمئن شویم؟

این تصمیم به اصرار ولادمیر پوتین و به منظور متوقف کردن وابستگی‌های این کشور به فناوری‌های خارجی اتخاذ شده است. آرتم یرمولانو، مدیر فناوری اطلاعات مسکو در این ارتباط به گزارشگران گفته است، مسکو در گام اول Microsoft Exchange Service  را با سامانه ایمیلی PJSC ساخته شده در روسیه جایگزین خواهد کرد و در ادامه شش هزار سامانه دولتی مجهز به آتلوک را با نمونه‌های بومی جایگزین خواهد کرد. در راستای بومی‌سازی فناوری‌ها مقامات دولتی در نظر دارند، نرم‌افزار ایمیل بومی را در اختیار بیش از 600 هزار نفر از شهروندان این شهر قرار دهند. تصمیمی که در آینده به مرحله اجرا درخواهد آمد. حتا این احتمال وجود دارد که مسکو برنامه‌هایی به منظور جایگزین کردن ویندوز و بسته آفیس را در دستور کار خود قرار داده باشد، هر چند در مقطع فعلی هیچ جایگزینی را برای آن‌ها معرفی نکرده است.

رییس جمهوری روسیه نه تنها از شرکت‌ها و موسسات مختلف این کشور دعوت کرده است تا از نرم‌افزارهای بومی این کشور استفاده کنند، بلکه از آن‌ها درخواست کرده است، راهکارهای بومی خود را ارائه کرده و همچنین بومی‌سازی نرم‌افزارهای مهم و کاربردی را در دستور کار خود قرار دهند. این تصمیم روسیه با استناد به تصمیم شرکت‌های امریکایی برای توقف سرویس‌دهی به منطقه کریمه پس از الحاق این شبه جزیره به روسیه در سال 2014 اتخاذ شده است. روسیه برای آن‌که اطمینان حاصل کند، همه کارها به خوبی به پیش می‌روند، در نظر دارد از شرکت‌های فناوری امریکایی که در این کشور فعالیت می‌کنند، مالیات بیشتری دریافت کند. در سال‌های اخیر دولت پوتین قوانین سخت‌گیرانه‌تری را به منظور مستحکم‌تر کردن بخش فناوری این کشور به مرحله اجرا درآورده است. در سال 2014 دولت این کشور از سایت‌های روسی درخواست کرد اطلاعات شهروندان این کشور را در سرورهای درون مرزی میزبانی کنند. تصمیمات فوق در شرایطی اخذ شده‌اند که روسیه چندی پیش دوربین‌های ساخته شده توسط سیسکو که به منظور نظارت بر شهر مسکو از آن‌ها استفاده می‌کرد را با نمونه‌های بومی جایگزین کرد. همچنین تعدادی از سازمان‌های دولتی این کشور به جای آنکه از نرم‌افزار بانک اطلاعاتی اوراکل استفاده کنند از بانک اطلاعاتی متن باز PostgreSQL استفاده می‌کنند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟