دردسرهای سامسونگ تمامی ندارد
استفاده از گلکسی نوت 7 در خطوط هوایی استرالیا ممنوع شد
بعد از تصمیمی که سازمان FAA درباره استفاده از گوشی سامسونگ گلکسی نوت 7 در هواپیماهای خطوط هوایی آمریکا گرفت؛ حالا نوبت به استرالیایی‌ها رسیده تا به مسافران خود هشدار جدی بدهند. سه شرکت معتبر هواپیمایی کانتاس؛ جت‌استار و ویرجین به مسافران خود گفته‌اند تا در زمان پرواز؛ نوت 7 را نه روشن کنند و نه شارژ.

سخنگوی کانتاس ضمن ابراز این مسئله به خبرگزاری رویترز؛ گفت: "ما از مسافران خود تقاضا داریم تا در صورت در اختیار داشتن این گوشی سامسونگ؛ آن‌را روشن یا شارژ نکنند." البته مقامات هوانوردی استرالیا هیچ دستوری را در این‌باره صادر نکرده‌اند و شرکت‌های هواپیمایی فوق بعد از فراخوانی سامسونگ استرالیا؛ این تصمیم را اتخاذ کردند.

مطلب پیشنهادی

سامسونگ رسما تمام نسخه‌های فبلت گلکسی نوت 7 را فراخوانی کرد!
جمع‌آوری محصولی که فقط دو هفته در بازار بود

ممکن است دایره این ممنوعیت بیشتر از این شود؛ چون گفته می‌شود FAA در حال بررسی گزینه‌های موجود است. سخنگوی این سازمان در مصاحبه‌ای اعلام کرد: "اگر دستگاهی توسط شرکت سازنده آن فراخوانی شود؛ خدمه پرواز و مسافران مجاز به آوردن باتری‌های فراخوانی شده و یا دستگاه‌هایی که دارای این باتری‌ها هستند؛ به کابین هواپیما؛ کیف‌های همراه و چمدان‌ها نیستند."

مطلب پیشنهادی

ایرانی‌ها هشدار آتش‌سوزی گلکسی نوت ۷ را جدی بگیرند + عکس

با این‌که سامسونگ پیش از این؛ دستگاه‌های گلکسی نوت 7 را فراخوانی کرده؛ اما این فرآیند به روش معمول انجام نشد. به‌جای این‌که این فراخوانی از طریق CPSC آمریکا (کمیسیون ایمنی محصول مصرفی) انجام شود؛ از طریق خود سامسونگ صورت گرفته است. حالا CPSC با احضار مسئولان سامسونگ آمریکا؛ تصمیم گرفته تا خود این مسئله را مدیریت کند و آن‌را قانونی‌تر از پیش کند.

با توجه به فراخوانی صورت‌گرفته و این‌که فروش این گجت تنها دو هفته بعد از عرضه به بازار متوقف شد؛ این ممنوعیت شامل خیلی از مصرف‌کنندگان نمی‌شود. با این وجود؛ گفته می‌شود بین 1 تا 2.5 میلیون دستگاه از این پرچم‌دار پرامید سامسونگ در دست مصرف‌کنندگان است و ممکن است خیلی‌ها منتظر تعویض گوشی باشند.

این‌که خطوط هوایی استفاده از این گوشی را ممنوع کرده‌اند حرکت درست و منطقی به‌نظر می‌رسد چون این دستگاه پتانسیل بالایی برای ایجاد فاجعه دارد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟