دومین محصول چرخه تاک، کم‌مصرف و چابک
اینتل پردازنده‌های نسل هفتم با معماری «کیبی‌لک» را معرفی کرد!
مطابق وعده داده شده، غول سازنده پردازنده‌های دسکتاپ جهان در روزهای گذشته هفتمین نسل از پردازشگر‌های دسکتاپ خود را معرفی کرد. نسل هفتم اینتل از معماری «کیبی‌لک» بهره می‌برند و ترانزیستورهای آن با گره‌های 14 نانومتری پلاس تولید شده‌اند. کیبی‌لک بهینه‌سازی‌هایی را نسبت به اسکای‌لک تجربه کرده و از پردازش‌گر گرافیک Gen9 اینتل با پشتیبانی سخت‌افزاری از HEVC ده بیتی (4K UHD) و موتور دیکدینگ VP9 مجهز شده است. اینتل اعلام کرده که کیبی‌لک 12 درصد سریع‌تر از نسل ششم بوده و همچنین در ارائه کارآیی در وب‌گردی، 19 درصد چابک‌تر از اسکای‌لک عمل می‌کند.

پردازنده‌‌های کیبی‌لک محصول چرخه تاک اول است که برای دو گروه دسکتاپ و موبایل ساخته شده و از شش واحد SKU برخوردار است. خانواده کیبی‌لک با هدف تکمیل خلاء میان اسکای‌لک و کانن‌لک عرضه شده و اینتل اعلام کرده که در نسل هفتم از برخی از ناسازگاری‌های اسکای‌لک خبری نیست. کاهش مصرف انرژی در برابر افزایش راندمان نهایی یکی از تغییرات فنی کیبی‌لک نسبت به نسل ششم است. اینتل می‌گوید که مصرف انرژی پردازنده‌های کیبی‌لک 10 برابر کمتر از خانواده Core در نسل‌های پیشین است.

اینتل پردازنده‌های نسل هفتم با معماری «کیبی‌لک» را معرفی کرد

با این تفاسیر، نمی‌توان از کیبی‌لک انتظار معجزه داشت؛ چراکه در نسل هفتم، تمرکز شرکت اینتل روی افزایش قابلیت‌های جدید بوده است. به نظر می‌رسد که اینتل بیشتر روی بهینه‌سازی بخش گرافیک مجتمع کیبی‌لک کار کرده است. پشتیبانی از پردازش چندگانه ویدئوهای 4K، ویدئوهای 360 درجه، حمایت از پردازش‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فناوری‌هایی هستند که در کیبی‌لک پررنگ‌تر ظاهر شده‌اند. همچنین ارائه درگاه HDMI 2.0 می‌تواند خبر خوبی برای دوستداران بازی‌های ویدئویی باشد. در هفتمین ویرایش پردازشگر گرافیکی کیبی‌لک، کاربران می‌توانند به راحتی محتوای UHD را تماشا کنند، فایل‌های تصویری و ویدئویی بسازند، آن را ویرایش و به اشتراک بگذارند و از بازی‌های ویدئویی بهترین تجربه‌ها را کسب کنند.

قرار است که پردازنده‌های موبایل کیبی‌لک در دو گروه Y و یک گروه U با دو هسته و چهار رشته پردازشی عرضه شوند. فناوری تاندربولت 3 با سرعت انتقال داده 40 گیگابایت بر ثانیه، پشتیبانی از دو نمایشگر 4K با نرخ تازه‌سازی تصویر 60 هرتز و USB-C از دیگر پشتیبانی‌های پردازنده کیبی‌لک اینتل است. قرار است پردازنده‌های موبایل نسل هفتم از ماه آینده در اختیار سازندگان لپ‌تاپ و اولترابوک‌ها قرار گیرند.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال