دنیای موبایل شماره 183
نگاه اپل به واقعیت افزوده
اپل به‌تازگی از سرمایه‌گذاری در حوزه واقعیت افزوده (AR) سخن گفته است. به عقیده Patrick Moorhead، تحلیلگر مؤسسه Moor Insights & Strategy، برای اپل بسیار مهم است که سهمی در حوزه واقعیت افزوده داشته باشد.

از آن مهم‌تر، اپل اکنون احتمالاً یکی از معدود شرکت‌هایی است که تعریفی از آینده واقعیت افزوده دارد. تیم کوک، مدیر ارشد اجرایی اپل، در اظهارنظری، واقعیت افزوده را یک فناوری مهم دانسته و از عزم اپل برای حضور مؤثر در این حوزه سخن گفته است: «ما پیش از این در حوزه واقعیت افزوده سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و بعد از این هم سرمایه‌گذاری زیادی در این زمینه خواهیم کرد. ما معتقدیم که این، نتایج فوق‌العاده‌ای برای مشتریان خواهد داشت و فرصت تجاری بزرگی خواهد بود.»

مطلب پیشنهادی

اینترنت گوسفندان!
دنیای موبایل شماره 183

به گفته کوک، مهم‌ترین اولویت اپل در حوزه AR، حصول اطمینان از این است که نرم‌افزار و سخت‌افزارهای این شرکت با محصولات توسعه‌دهندگان طرف ثالث، برای مثال با بازی Pokémon Go، به‌خوبی کار خواهد کرد. این بازی مبتنی بر واقعیت افزوده که در نوع خود به یک پدیده تبدیل شده است، در کمتر از یک هفته پس از عرضه، طبق آمارهای شرکت Similarweb، روزانه بیش از چهار میلیون بازدیدکننده داشته است. طبیعی است که چنین پدیده‌ای از نظر تیم کوک دور نماند.


 نمایی از بازی Pokémon Go؛ یک بازی مبتنی بر واقعیت افزوده که محبوبیت زیادی پیدا کرد

طبق گفته Dan Olds از شرکت OrionX، اپل سال‌ها قبل با ارائه محتوا و ایجاد فرصت تجربه کار با ابزاری منحصربه‌فرد برای مشتریانش، توانست حیاتی دوباره بیابد. به عقیده او افزودن AR به محصولات، دقیقاً همان کاری است که اپل باید برای غلبه بر رقبایش انجام دهد. با ارائه محتوای AR بجا و مناسب، اپل موفق خواهد شد مشتریان را متقاعد به خرید ابزارهایش کند، درست مثل زمانی که گوشی‌های iPhone را معرفی کرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟