افزودن شدن فناوری G-Vectoring
با مزدا ۳ و مزدا ۶ مدل 2017 آشنا شوید + گالری عکس
شرکت خودروسازی مزدا مشخصات فنی دو مدل جدید 2017 مزدا۳ و مزدا۶ را در اختیار رسانه‌ها قرار داد که اضافه شدن فناوری G-Vectoring یکی از مهمترین ویژگی‌های این دو خودروی جدید است.

1606683296_1_0.gif

در ابتدا با سدان مزدا۶ شروع می‌کنیم. به‌گفته مزدا نخستین اولویت آن‌ها در طراحی این مدل بهینه کردن داخل خودرو بوده به‌طوری‌که پکیج ویژه با صندلی‌هایی که از جنس چرم «ناپا» است در آن دیده می‌شود. از دیگر تغییراتی که در مزدا۶ دیده می‌شود، استفاده از همان فرمانی است که پیش از این در CX-9 مدل 2016 دیده شده بود اما شکل ارگونومی آن بهتر شده و دکمه‌هایی روی آن به‌کار رفته که هر کدام یک کار خاص را انجام می‌دهند. هم‌چنین یک هیتر مخصوص فرمان اتومبیل؛ یک صفحه‌نمایش TFT تمام رنگی؛ هیتر برای صندلی‌های عقب و یک کاهنده نویز باد و جاده برای این خودرو درنظر گرفته شده است.

مطلب پیشنهادی

مشخصات سه مدل پژو جدید ایران‌خودرو منتشر شد + گالری عکس

اگر بخواهیم به قسمت خارجی آن اشاره کنیم؛ اولین چیزی که دیده می‌شود یک رنگ خاکستری متالیک است که برای بدنه به‌کار رفته و این تنها موردی است که می‌توان درباره آن گفت. اما این شرکت ژاپنی تغییرات زیادی در زیر بدنه داده است. بیشترین این تغییرات مربوط به موتور SkyActiv-G است که در هر دو مدل مزدا۳ و مزدا۶ به‌کار رفته است.

ویژگی i-Activesense که مربوط به ایمنی می‌شود با قابلیت SCBS (پشتیبانی ترمز شهر هوشمند) بهینه شده است. این ویژگی به خودرو این امکان را می‌دهد که توانایی آن در تشخیص عابران پیاده بهتر شود و طیف سرعت را زمانی که سیستم در حال کار است؛ گسترش می‌دهد.

اما مهم‌ترین بهینه‌سازی در قسمت G-Vectoring صورت گرفته که در هر دو مدل 2017 دیده می‌شود. این امکان باعث می‌شود تا حرکت بدنه خودرو با گشتاور موتور تطبیق پیدا کند. در خبری که شرکت مزدا منتشر کرده در این خصوص آمده است که: تا به امروز؛ نیروهای شتاب طولی و جانبی به‌صورت مجزا کنترل می‌شدند. سیستم (GVC (G-Vectoring Control در واکنش به عملی که فرمان خودرو انجام می‌دهد گشتاور موتور را تنظیم می‌کند در نتیجه می‌تواند روی هر دوی این نیروها یک کنترل واحد داشته باشد و میزان فشار عمودی که روی هر کدام از چرخ‌ها وارد می‌شود را بهبود بخشد.

درست زمانی‌که راننده شروع به چرخاندن فرمان می‌کند گشتاور به‌کار گرفته می‌شود تا میزان بار و فشار را به سمت جلو هدایت کند و به این ترتیب تعادل خودرو را فراهم کند.

مطلب پیشنهادی

شورولت در سال ۲۰۱۷ قدرتمندترین خودروی کامارو را روانه بازار می‌کند

اما درباره مدل مزدا۳ باید گفت که شکل بیرونی این خودرو تغییرات زیادی کرده؛ طراحی پنجره‌های کوچک و چراغ‌های بغل به‌طور کل عوض شده و از LED برای چراغ‌های جلو استفاده شده است. به‌گفته مزدا این تغییرات باعث می‌شود که دید موضعی راننده هم وسیع‌تر شود و هم سطح پایین‌تری را تحت کنترل داشته باشد.

طراحی چرخ‌ها در هر دو مدل جدید شده و اندازه آن حدود 47 سانتی‌متر است؛ هم‌چنین دو رنگ جدید برای آن‌ها استفاده شده است: خاکستری متالیک ماشینی و آبی میکا.

در قسمت داخل خودرو؛ ترمز دستی جای خود را به یک واحد الکترونیکی داده و پنل آن هم کاملا تغییر شکل داده است. مدل فرمانی که در مزدا۳ استفاده شده همانی است که در مدل‌های مزدا۶ و CX-9 مدل 2016 دیده می‌شود. هم‌چنین فضایی که داخل درها برای قرار دادن برخی از وسایل تعبیه شده خیلی بیشتر از مدل‌های قبلی است.

رانندگی با هر دو مدل 2017 مزدا ساکت و بی‌سر و صدا است اما بهترین چیزی که در مورد آن‌ها می‌توان به زبان آورد کنترل راحت و حس خوب رانندگی است که به راننده منتقل می‌شود.

هنوز قیمت و تاریخ ورود آن‌ها به بازار اعلام نشده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟