گالری عکس: با این سازه، سفری هیجان‌انگیز به اعماق آتشفشان را تجربه کنید
یکی از شخصیت‌های برجسته معماری پست مدرن به تازگی پارک تفریحی را طراحی کرده که بازدیدکنندگان را با خود به سفری در اعماق زمین می‌برد. هانس هولین در این سازه یک آتشفشان مصنوعی طراحی کرده که از چشمه‌های جوشان در زیر زمین برخوردار بوده و با تکان‌ها و ارتعاشات فورانی، فعالیت یک آتشفشان واقعی را برای بازدیدکنندگان بازسازی می‌‌کند. کار ساخت این پارک تفریحی از سال 1994 آغاز و در سال 2002 تکمیل شده و در حال حاضر از نمونه‌های برجسته معماری پیشرفته محسوب می‌شود.

ثبثبثب.gif

این پارک تفریحی در منطقه Auvergne فرانسه قرار دارد که به این منطقه به صورت طبیعی، از کوه‌های آتشفشانی فراوانی تشکیل شده است. ساخت این پارک از سال 1994 آغاز و در سال 2002 تکمیل شد و از نمونه‌های برجسته معماری پیشرفته محسوب می‌شود.

سازه تفریحی هانس هولین به شکل مخروط و با نماد آتشفشانی که بر جهان حاکم است، طراحی شده است. در معماری درونی این سازه از گدازه‌های جامد و روان بهره گرفته شده تا فوران طبیعی آتشفشان شبیه‌سازی شود و بازدیدکنندگان قدرت طبیعت و به ویژه آتشفشان‌های فعال را بهتر درک کنند. با پایین رفتن و نزدیک شدن به مرکز این سازه، دیواره‌های ساخته شده از فلزات طلایی که با تابش امواج نورانی، به صورت خاصی نورپردازی شده‌‌اند، بیشتر نمایان می‌شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟