ابر و باد و مه خورشید و فلک در کاراند!
داستان جالب عکاسی از آتشفشان و کهکشان راه شیری
ترکیب آتشفشان و کهکشان راه شیری یکی از زیباترین مناظر طبیعت را به تصویر کشیده است. داستان جالب چگونگی و برنامه‌ریزی ثبت این مجموعه عکس زیبا را از زبان آلبرت دروس عکاس طبیعت بخوانید.

1606683296_1_0.gif

من آلبرت دروس عکاس طبیعت هستم. از کودکی هر زمان که به آسمان نگاه می‌کردم، زیبایی کهکشان راه شیری من را شیفته خود می‌کرد. از طرفی  یکی از عجیب‌ترین اتفاقات طبیعت برای شخص من فوران آتشفشان بود. بعدها که عکاس طبیعت شدم تصاویر زیادی از فوران آتشفشان و کهکشان راه شیری ثبت کرده بودم، ولی ترکیب این دو همیشه برایم آرزو بود.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: نقاشی‌های فوق‌العاده روی ماشین‌های کثیف

اواخر ماه مارس بود که متوجه شدم فعالیت کوه آتشفشانی Fuego واقع در گواتمالا بیشتر شده است. به‌سرعت کوله بار سفر را بستم و عازم گواتمالا شدم. پس از دریافت اطلاعات از سازمان زمین‌شناسی گواتمالا متوجه شدم که احتمال این که طی یک هفته آینده کوه Fuego فوران کند، بسیار بالا است. همچنین متوجه شدم که وضعیت آسمان کاملا ایده‌آل است و کهکشان راه شیری در شب خودنمایی می‌کند. بهترین اتفاق ممکن.

سپس به سمت شهر کوچک "آنتیگوا گواتمالا" که کوه Fuego درآنجا واقع بود، حرکت کردم. وقتی به شهر رسیدم، دود سیاهی را بر فراز کوه مشاهده کردم. مردم بومی به من گفتند که به‌زودی کوه فوران خواهد کرد. پس بی‌درنگ به سمت محل مناسبی برای عکس‌برداری حرکت کردم. شاید سخت‌ترین بخش داستان پیدا کردن محل مناسب برای عکس‌برداری بود. وقتی مستقر شدم نگاهی به کوه انداختم و تمام امید‌هایم ناامید شد! آسمان را ابر فرا گرفته بود. ولی خوشبختانه با وزش باد ابرها کنار رفت و من به آرزوی دیرینه خود رسیدم. امیدوارم شما هم در حین تماشای تصاویر حس من را درک کنید.

قدرت طبیعت در هنگام غروب

گدازه‌های کوه هنگام غروب

تصویر پانوراما از اطراف اردوگاه ساعت 9 شب

تصویر پانوراما از اطراف اردوگاه ساعت 2 بامداد

فوران آتشفسان در سپیده دم

طلوع آفتاب

لذت بردن از آتشفشان هنگام سحر

فوران صبح دم و یک خداحافظی زیبا

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟