دنیای موبایل شماره ۱۸۱
تلفن‌هایی هنگام صرف غذا
دانشگاه میشیگان، در تحقیقی به بررسی این موضوع پرداخته است که هنگام صرف غذا افراد از تلفن همراه خود چه استفاده‌ای می‌کنند و نظرشان درباره استفاده دیگران از موبایل در سر میز چیست؟ این محققان 1163 نفر را بین سنین 8 تا 88 سال از کشورهای انگلیسی زبان دنیا بررسی کرده‌اند.

shabake-mag.jpg

نتایج این مطالعه نشان داد که نگرش مردم درباره درست یا نادرست بودن استفاده از تلفن همراه هنگام صرف غذا به اینکه از تلفن چه استفاده‌ای می‌شود و چه افرادی دور میز نشسته‌اند، بستگی زیادی دارد. برای مثال ارسال پیامک یا پاسخ به تماس تلفنی، قابل قبول‌تر از استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. شاید به این دلیل که پیامک زدن یا صحبت با تلفن هر دو فعالیت‌هایی هستند که زمان زیادی نمی‌گیرند، حال آنکه استفاده از شبکه‌های اجتماعی زمان بیشتری را طلب می‌کند. با این حال در نظر دیگران، پیامک زدن کودکان هنگام صرف غذا همچنان فعالیت ناخوشایندی محسوب می‌شود. 

«Carol Moser» دانشجوی دکترای دانشگاه میشیگان می‌گوید: «نتایج تحقیق، این ایده را که استفاده از تلفن همراه هنگام صرف غذا از اساس کار ناپسندی است، به چالش کشیده است. یافته‌های ما نشان می‌دهد که دیدگاه‌ها در این باره بسیار متنوع است. پیامی کوتاه یا حتی مکالمه تلفنی با رئیستان قابل قبول است. اما وقتی یکی از اعضای خانواده سر میز در حال بررسی صفحه فیسبوک خود است، موضوع فرق می‌کند.»
به عقیده «Sarita Schoenebeck»، استادیار دانشگاه میشیگان و از اعضای این گروه، سال‌ها خانواده‌ها سر میز غذا، روزنامه می‌خواندند یا تلویزیون می‌دیدند. اما امروزه تلفن‌های هوشمند چالش جدیدی ایجاد کرده‌اند: «شما نمی‌توانید حدس بزنید هر کس با تلفنش در حال انجام چه کاری است. بنابراین نمی‌دانید حواسش مشغول چه چیزی است؟ آیا در حال پاسخ دادن به ایمیل مهمی است یا در حال بازی؟»

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟