دنیای موبایل شماره 181
صفحه‌کلید پوشیدنی
شرکتی به نام «Tap Systems»، صفحه‌کلید پوشیدنی‌ای ارائه کرده است که کاربر با به دست کردن آن می‌تواند روی هر سطحی تایپ کند. صفحه‌کلید پوشیدنی Tap Strap با بلوتوث کار می‌کند و امکان تایپ در تلفن‌های همراه و تبلت‌های مبتنی بر سیستم‌عامل‌های آی‌او‌اس و اندروید، کامپیوترهای مک و ویندوز و تلویزیون‌های هوشمند را فراهم می‌کند.

1606683296_1_0.gif

چپ‌دست یا راست‌دست بودن کاربر تفاوتی در استفاده از این صفحه‌کلید ندارد و حتی می‌توان برای تایپ دودستی، برای هر دست از یک TapStrap استفاده کرد. سه ضربه آهسته با انگشت شست آن را روشن و سه ضربه آهسته با انگشت چهارم آن را خاموش می‌کند.  حسگرهای تعبیه‌شده در آن حرکات دست و انگشتان را تشخیص می‌دهد و بر اساس ترکیبات مختلف انگشتان و ضربه‌هایی که زده می‌شود، می‌توان کاراکترهای مختلفی را تایپ کرد.

مطلب پیشنهادی

قلم هوشمندی که متن و تصویر ذخیره می‌کند

نرم‌افزاری هم برای آموزش تایپ با این ابزار طراحی شده که به صورت مجموعه‌ای از بازی‌ها است و طبق ادعای شرکت، هر کاربر به طور معمول با استفاده از این نرم‌افزار آموزشی می‌تواند نهایتاً با صرف زمان یک ساعت، روش تایپ با این ابزار را بیاموزد. این شرکت در نظر دارد با کمک سایر توسعه‌دهندگان، کاربردهایی علاوه بر تایپ برای این ابزار بیابند. شرکت Tap Systems  کاربردهایی نظیر بازی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را سه حوزه بالقوه برای استفاده از TapStrap می‌داند. این ابزار در سه اندازه بزرگ، متوسط و کوچک ارائه شده است، از طریق پورت microUSB شارژ می‌شود و سه ساعت برای شارژ کردن نیاز دارد. بعد از شارژ کامل به مدت چهار ساعت می‌توان از آن برای تایپ استفاده کرد و شارژ آن در حالت آماده‌باش (استندبای) 72 ساعت دوام دارد. TapStrap قرار است پیش از پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟