دنیای موبایل
قلم هوشمندی که متن و تصویر ذخیره می‌کند
شاید یکی از آرزوهای همه ما، در اختیار داشتن قلمی بوده که هر آنچه می‌نویسیم را در خود ذخیره کند. Neo Smartpen دست‌کم به رؤیای من خیلی نزدیک است. قلمی که بسیار شبیه یک خودکار معمولی است و می‌توان با آن روی کاغذ نوشت و در عین حال قادر است هر آنچه می‌نویسیم و رسم می‌کنیم را به‌صورت دیجیتال ذخیره کند.

shabake-mag.jpg

به‌همراه این قلم، دفترچه یادداشتی ارائه می‌شود که روی هر صفحه آن، الگوهای بسیار ریزی چاپ شده است که به سختی دیده می‌شوند. درون قلم، دوربینی کارگذاشته شده است که وقتی نوک قلم را روی این کاغذ حرکت می‌دهیم، الگوها را می‌بینیم و نرم‌افزار نصب شده روی موبایل یا تبلت براساس این تصاویر می‌تواند موقعیت نوک قلم روی کاغذ را شناسایی کند. Neo مجهز به پردازنده دو هسته‌ای ARM است و اطلاعات را از طریق بلوتوث نسخه 4 به تلفن همراه یا تبلت ارسال می کند. 

ثبت تصاویر با نرخ 120 فریم در ثانیه و شناسایی 256 مرحله فشار، قابلیت اتصال میکرو‌یو‌اس‌بی، سیستم عامل اندرویید (Jelly Bean 4.1.2 و بالاتر) یا iOS  ا (iOS 8.1 و بالاتر) و باتری 3.7 ولتی با قابلیت 2 ساعت شارژدهی از جمله مشخصات این قلم است. لازم به ذکر است Neo Smartpen حاصل یک پروژه موفق کیک استارتر بوده است.

شرح عکس: قلم Neo ، قادر است نوشته‌ها و ترسیمات را ذخیره کند. محل قرارگیری دوربین در تصویر نشان داده شده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟